• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۱ - ۱۷:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 918-1687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در همایش طلایه داران تبلیغ:

زمان‌شناسی و دشمن‌شناسی دو مؤلفه مهم برای مبلغان در محرم

حجت‌الاسلام زندوی‌ زمان‌شناسی و دشمن‌شناسی را دو مؤلفه مهم برای اهل علم و مبلغان در تببين صحيح واقعه عاشورا دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ايران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، حجت‌الاسلام سيد‌شكرالله زندوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان صبح امروز، 22 آبان‌ماه در همايش طلايه‌داران تبليغ با موضوع محرم، فرصت و وظايف كه در سالن غدير بندرعباس برگزار شد، اظهار كرد: جهت‌دهی به جوشش‌ها و حركت‌های مردمی از واقعه عاشورا وظيفه مبلغان در هيئات‌ مذهبی است.

وی در ادامه‌ با اشاره به سخن دانشمندی غربی در خصوص شيعه گفت: اين دانشمند می‌گويد، شيعه پرنده‌ای است كه افق پروازش خيلی بالاتر از تيرهای ماست، پرنده‌ای كه دو بال دارد، يك بال سبز و يك بال سرخ كه بال سبز اين پرنده همان مهدويت و عدالت‌خواهی است.

رئيس سازمان تبليغات اسلامی هرمزگان با اشاره به اظهارات اين دانشمند كه می‌گويد «شيعه بعد سومی به نام ولايت‌پذيری بر تن دارد» ادامه داد: غرب هميشه با فرهنگ سست و شيطانی خود در مقابل اسلام و شيعه احساس ضعف و خطر می‌كند بنابراين بايد تبليغات خود را در امر عاشورا، مهدويت و ولايت بيشتر نموده و راه‌های جديدی را باز می‌كنيم.

حجت‌الاسلام زندوی با بيان اينكه ماه محرم فرصتی است كه بايد به خوبی از آن استفاده کرد، گفت: دشمن با تبليغات خود به‌دنبال زدودن ريشه‌های اسلام است بنابراين ملتی پيروز است كه در برابر همه اين بلاها و تبليغات دشمن مقاومت كند.

وی گفت: اگر استقامت‌های صدر اسلام نبود امروز اسلام چنين فراگير نمی‌شد و اگر خيانت‌های بعد از آن اتفاق نمی‌افتد، پرچم اسلام بر همه جای عالم به اهتزار درآمده بود.

رئيس سازمان تبليغات اسلامی هرمزگان زمان‌شناسی و دشمن‌شناسی را دو مؤلفه مهم برای اهل علم و مبلغان در تببين صحيح واقعه عاشورا خواند و بيان كرد: دشمن تا ذلت ما را نبيند شاد نمی‌شود و تنها به‌دنبال اين است كه ما عقب‌نشينی كنيم.

زندوی در پايان ضمن تأكيد بر برپايی نماز جماعت در مراسم‌های عاشورا در هيئات گفت: امام حسين(ع) برای احيای نماز و امر به معروف و نهی از منكر به شهادت رسي؛ بنابراين آنچه در اين مراسم‌ها مهم‌تر است برپايی نماز اول و قت و جماعت در اين ايام است.

یادآور می‌شود، همايش طلايه‌داران تبليغ با موضوع محرم‌؛ فرصت و وظايف با حضور مسئولان هيئت‌های مذهبی مداحان و روحانيان حوزه و دانشگاه در سالن غدير بندرعباس برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: