• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 924-8314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با شروع فصل پاییز؛

"یرما"میهمان خانه تئاتر هرمزگان/تئاتر باید به خانه های مردم بیاید

با شروع فصل پاییز گروه تئاتر کارگاه با نمایش یرما به کارگردانی مجید جمشیدی نوشته لورکا فصل جدیدی از کار خود را آغاز میکند.

مجید جمشیدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس بیان کرد: نمایشنامه یرما با همکاری مجید سرنی زاده عضو دیگر گروه تئاتر کارگاه در حال بازنویسی است که در حال حاضر مراحل پایانی خود را طی می کند.

این فعال هنری عنوان کرد: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته از هفته آینده تمرینات این گروه با 11 بازیگر که سه تای آن ها به صورت مهمان در این گروه حضور دارند آغاز می شود.

جمشیدی در ادامه با اشاره به نوع و سبک اجرا و دلیل انتخاب آن برای این نمایش گفت: سبک این نمایش رئال(واقع گرا) بوده که به دلیل احساس نزدیکی و همزات پنداری بیننده با نمایش همچنین به دلیل مناسبت های انسانی بین آدم ها و شخصیت ها در نمایش و عدم محدودیت به جغرافیای خاص انتخاب شده است.

وی یادآور شد: برخی از بازیگران این نمایش مجید کشاورز، مجید سرنی زاده، راضیه ذاکری، رحیمه ایرانمنش، سارا حصاری، سارا توکلی و فریبا امیری هستند همچنین ناصر منتظری به عنوان سازنده موسیقی متن نمایش ، مجید کشاورز به عنوان طراح لباس ، مجید سر نی زاده به عنوان طراح صحنه ، رحیمه ایرانمنش به عنوان طراح گریم و هما جمشیدی به عنوان طراح پوستر این گروه را همراهی می کنند.

این فعال هنری در خصوص دغدغه های فردی اش که در نوع انتخاب کارها و اجرای آن تاثیر دارد گفت: یکی از دغدغه های خودم به عنوان یک کارگردان نزدیک کردن هر چه بیشتر افراد و خانواده ها با تئاتر بوده زیرا چیزی که در این سالها دیده شد قهر مردم و خانواده های هرمزگانی با تئاتر بوده که این معضل هنری باید با کارهای خوب و با کیفیت رفع شود.

کارگردان تئاتر یرما در خصوص شرکت نکردن در جشنواره ها ی تئاتر توضیح داد: بسیاری از کارهایی که در تئاتر هرمزگان در این سالهای اخیر ساخته شده برای جشنواره بوده که همین باعث دوری مردم از تئاتر شده زیرا کارهایی در این سبک جذابیتی و دریافتی برای بیننده ندارد اولین رسالت خود را با حضور در این عرصه نزدیکی و آشتی مردم با تئاتر میدانم.

به گزارش ایسنا، مجید جمشیدی یکی از هنرمندان هرمزگانی است که فعالیت خود را هم به عنوان بازیگر و هم به عنوان کارگردان تئاتر در عرصه هنر آغاز کرده و تا کنون پرونده درخشانی با اجرای کارهایی مانند خانواده استریندبرگ، خانواده وینگفیلد و چیزی شاید، از خود بر جایی گذاشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: