• جمعه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 957-187-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رویداد جهانی"فتوواک"در بندرعباس برگزار می‌شود

رویداد جهانی "فتوواک" در نهمین سال برگزاری برای نخستین بار در استان هرمزگان برگزار می‌شود.

سرگروه رویداد جهانی فتوواک در هرمزگان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس ابراز کرد: گردهمایی بزرگ عکاسی "فتوواک" رویدادی جهانی است که در آن عکاسان و علاقه‌مندان به حرفه عکاسی در نقطه‌ای گرد هم جمع می‌شوند و با توجه به حمایت همدیگر و آموزش شروع به عکاسی خواهند کرد، اما به‌طور خلاصه مسیری در شهر مشخص می‌شود و گروهی در آن مسیر از همه آنچه به نظرشان زیبا و یا مفهومی است عکاسی می‌کنند.

کیومرث خوش صفت ادامه داد: "Worldwide Photo Walk" ابتکاری است که از سوی "Scott Kelby" عکاس نام‌آشنای آمریکایی مطرح‌شده است و درزمانی خاص "فتوواک" توسط گروه‌هایی که هماهنگ شده‌اند در سراسر جهان برگزار می‌شود.

 وی تصریح کرد: بعد از اتمام رویداد بهترین عکس گروه از سوی سرگروه انتخاب می‌شود و از سوی دیگر "اسکات کلبی" از میان تمامی عکس‌ها ده عکس را به‌عنوان فینالیست و یک عکس را به‌عنوان برترین عکس انتخاب می‌کند.

سرگروه رویداد جهانی فتوواک در هرمزگان بیان کرد: در این رویداد جهانی عکاسان و علاقه‌مندان به عکاسی در یک دورهمی یک‌روزه به هم می‌پیوندند و مشغول به عکاسی در فضای شهر خواهند شد و از تجربیات یکدیگر استفاده می‌کنند و بر یافته‌های خود می‌افزایند.

خوش صفت بابیان اینکه از سال 2008 این رویداد آغازشده است و امسال نهمین دوره این رویداد جهانی است، افزود: پس از برگزاری رویداد فتوواک و ارسال تصاویر برای مسابقه نوبت به انتخاب تصاویر برتر از سوی داوران مسابقه می‌گردد و در صورت برنده شدن هدایای ارزشمندی به شرکت‌کنندگان در این رویداد تعلق خواهد گرفت.

این عکاس ادامه داد: حضور در این رویداد به‌صورت رایگان است و تنها علاقه‌مندان با مراجعه به سایت فتوواک به نشای worldwidephotowalk.com"" می‌توانند ثبت‌نام کنند و در روز اول اکتبر (ده مهرماه) رأس ساعت تعیین‌شده و  مکان انتخاب‌شده توسط سرگروه هر شهر عکاسی خود را آغاز می‌کنند.

وی تصریح کرد: ازآنجاکه تعداد نفرات ثبت‌نام کننده در رویداد هنری محدود است علاقه‌مندان از زمان اعلام فراخوان(15 شهریور)  تا پنج‌شنبه 8 مهرماه فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام در سایت فتوواک اقدام کنند.

خوش صفت افزود: فتوواک هم‌زمان در ده شهر ایران برگزار خواهد شد که احتمال افزایش شهرهای شرکت‌کننده متصور است و لازم به توضیح است که این رویداد برای نخستین بار در استان هرمزگان و شهر بندرعباس برگزار می‌شود که با استقبال خیلی خوبی از عکاسان استان روبه‌رو شدیم و حتی از آن تعدادی که انتظارش می‌رفت بیشتر ثبت‌نام کننده داشته‌ایم.

وی در پایان بابیان اینکه امیدوارم این رویداد بتواند کمکی به روند رشد عکاسی هرمزگان و شهر بندرعباس کند  گفت: از "حسن بردال" رئیس انجمن عکاسان هرمزگان و "پارسا باقری" سرگروه اصفهان فتوواک برای کمک به برگزاری این رویداد در شهر بندرعباس تشکر و قدردانی می‌کنم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: