• سه شنبه ۲۷ مهر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 957-4384-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با حضور معاون اول رئیس جمهور؛

تحویل کشتی اقیانوس پیمای ایران - کاشان به کشتیرانی جمهوری اسلامی

کشتی اقیانوس پیمای ایران - کاشان با حضور معاون اول رئیس جمهوری در بندرعباس به کشتیرانی جمهوری اسلامی تحویل شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، مدیرعامل شرکت بحر گسترش در این خصوص در جمع خبرنگاران گفت: کشتی ایران - کاشان با 21 گره دریایی سرعت، ظرفیت حمل 2 هزار و 200 کانتینر را دارد.

عباس رئیسی ادامه داد: همه مراحل طراحی و ساخت این کشتی به دست متخصصان مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل در شرکت بحر گسترش بندرعباس و مطابق با استانداردهای جهانی انجام شده است.

وی اضافه کرد: گواهینامه بین المللی این کشتی پس از موفقیت در آزمایش های دریانوردی صادر شده که با صدور آن ، ایران - کاشان اجازه دریانوردی و حمل بار را کسب کرده است.

مدیرعامل شرکت بحر گسترش اظهارکرد: کشتی ایران - کاشان 158 متر طول ، 30 مترعرض و 10 متر آبخور دارد و سومین کشتی اقیانوس پیما بعد از کشتی های ایران - اراک و ایران- شهرکرد است که در مجتمع ایزوایکو ساخته شده است.

همچنین معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به توان فني و مهندسي كشورمان اظهار داشت: شناور اقيانوس پيماي كانتينر بر ايران ـ كاشان نيز با توان داخلي توليد شده كه به كشتيراني جمهوري اسلامي ايران تحويل داده خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مجتمع کشتی سازی فراساحل از مجتمع های بزرگ خاورمیانه است که در زمینه ساخت و تعمیر کشتی های اقیانوس پیما و سازه های نفتی فعالیت دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: