• چهارشنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 959-3087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عکسی از ساحل پارسیان که مدال طلای جهانی کسب کرد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارسیان گفت: جمعی از عکاسان شهرستان پارسیان موفق به کسب مدال طلای عکاسی در بخش چشم‌انداز و طبیعت ساحل پارسیان در جشنواره بین‌المللی تاجیکستان، زیر نظر انجمن عکاسان آمریکا شدند.

محمود اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اظهار کرد: یک تور عکاسی متشکل از عکاسان شهرستان پارسیان در یک برنامه‌ریزی یک‌هفته‌ای زیر نظر بردیا سعادت، یکی از عکاسان منظره برجسته ایران، صدها تصویر به ثبت رسید. 

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف این برنامه حضور طبیعت و ظرفیت‌های گردشگری و فرهنگی شهرستان پارسیان در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی بود، افزود: طبق اهداف از پیش تعیین‌شده در سال ۹۵ این برنامه شکل اجرایی به خود گرفت و هنرجویان شهرستان ضمن حضور در دوره‌های آموزشی بردیا سعادت به تصویربرداری از منطقه پرداختند و با کار کارگاهی بر داشته‌های هنری خود افزودند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارسیان ضمن تقدیر از  هنرمندان شهرستان و آقای سعادت خاطرنشان کرد: شهرستان پارسیان با برخورداری از ساحل مرجانی، صخره‌ای و ماسه‌ای در کنار چشم‌انداز زیبای طبیعی می‌تواند مقصد خوبی برای هنرمندان باشد و این اداره از تمام توان خود برای معرفی این ظرفیت‌ها استفاده خواهد کرد تا ضمن رونق‌بخش هنری به رونق گردشگری کمک شود.

اسدی بابیان اینکه صنعت گردشگری یکی از پردرآمدترین نوع اشتغال آن‌هم در سال اقتصاد مقاومتی است، افزود: زمانی می‌توان به توسعه صنعت گردشگری امیدوار بود که ظرفیت‌ها در پیوست‌های هنری معرفی شود و این وظیفه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان متولی بخش فرهنگ و هنر در شهرستان است.

این مقام مسئول عنوان کرد: تصاویر زیبای دیگری از روستاها، آداب، پوشش‌های محلی و اشتغال مردم شهرستان به ثبت رسیده است که به‌مرور شاهد حضور آن‌ها در مجامع هنری ملی و بین‌المللی خواهیم بود لذا امیدواریم با روند طی شده بتوانیم اهداف از پیش تعیین‌شده را محقق کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارسیان در پایان اضافه کرد: روزهای ۲۵ و ۲۶ آذر شاهد حضور بردیا سعادت در شهرستان عسلویه خواهیم بود و پس‌ازآن سه روز عکاسی در فصل رؤیایی شهرستان را تجربه خواهیم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: