• جمعه ۲۴ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9712-4885-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان:

دولت وعده کمک 5 میلیاردی خود به مسجد جامع بندرعباس را عملی نکرد/ آنقدر برایمان پاپوش درست کردند که ‌مابقی وصول خود را نمی خواهیم

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه دولت برای ساخت مسجد جامع بندرعباس وعده کمک پنج میلیاردی داد اما سه میلیارد آن را هنوز وصول نکرده است، گفت: شهرداری و شورای شهر ما را در استان زیرسوال بردند و اعلام می کنیم همین مقدار که برای ما پاپوش درست کردند کافی است و ‌مابقی وصول خود را نمی خواهیم.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباسی اظهار کرد: سنت لازمه، مکمل و‌مبین قرآن است و هیچ‌گاه در تعارض با این کتاب الهی نیست؛ یکی از خطرات جدی پیش روی دنیای اسلام اعتقاد برخی روشنفکرنمایان به تکیه به قرآن است چرا که اینان معتقدند با وجود قرآن دیگر نیازی به سنت و اهل بیت (ع) نیست.

وی با اشاره به اینکه شیعیان قیاس و مقیاس را قبول ندارند بلکه فقط به کتاب و سنت تکیه دارند، افزود: کتاب قرآن و سنت پیامبر دو اصل اساسی تشکیل دین هستند و در ادامه آن سنت ائمه است، بنابراین ما از سنت بی نیاز نیستیم بلکه باید به واسطه آن احکام دین را بشناییم.

امام جمعه بندرعباس با تبریک ولادت حضرت جواد الائمه و امیرالمومنین (ع) تصریح کرد: اعتکاف عالی ترین فرصت برای خودسازی است زیرا مراسم معنوی اعتکاف انسان را از همه جاذبه های مادی و معنوی دور می سازد تا با فراغ بال مهمان خدا شود.

آیت الله نعیم آبادی تصریح کرد: قدر مسلم و فتوای همه علمای دین برپایی اعتکاف در مسجد جامع شهر است که اختصاص به یک محله یا گروه خاص نباشد.

وی با بیان اینکه مسجد جامع بندرعباس بزرگترین مسجد استان است که آمادگی پذیرایی جمعیتی کثیر دارد و دولت برای ساخت آن وعده کمک پنج میلیاردی داد، افزود: تاکنون که بخشی از سازه مسجد بنا شده حدود سه میلیارد از اعتبار تخصیصی دولت وصول نشده که در اقدامی کلیت ساخت مسجد را در استان زیر سوال بردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان عنوان کرد: شهرداری و شورای شهر ما را در استان زیرسوال بردند و اعلام می کنیم همین مقدار که برای ما پاپوش درست کردند کافی است و ‌مابقی وصول خود را نمی خواهیم.

آیت الله نعیم آبادی بیان کرد: به خواست خدا ساخت مسجد با این عظمت آغاز شد اما در میانه راه با گندکاری هایی که انجام شد آبروی مسجد را به بازی گرفتند که اعلام می کنیم سه میلیارد اعتبار را نمی خواهیم تا مسجد به همین شکل بماند.

وی با اشاره به جریان سیاست های فرعونی در طول تاریخ بیان کرد: آمریکا ،اسرائیل و اروپا تجسم عینی دنیای استکبار هستند که به مردم جهان ظلم می کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: بخش احمدی از توابع حاجی آباد با ظرفیت های بالای اقتصادی، نیاز به جاده سازی مناسب دارد که توجه بیشتر مسوولان مربوطه را می طلبد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: