• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-1688-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مسئول برگزاری مسابقات بازی‌های رایانه‌ای استان هرمزگان:

در هرمزگان بازی‌های رایانه‌ای جدی گرفته نمی‌شود+فیلم

مسابقات بازی‌های رایانه‌ای انتخابی تیم استان هرمزگان به مدت سه روز در شهر بندرعباس در حال برگزاری است.

مسئول برگزاری این مسابقات در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، افزود: امسال با استقبال بیش از 200 بازیکن در دو رشته PES و FIFA از شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان و قشم این مسابقات در حال برگزاری است.

سجاد عامری با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این مسابقات تشکیل تیم استانی جهت اعزام به مسابقات کشوری است، خاطرنشان کرد: تمامی افراد از ده سال به بالا و علاقه‌مند که آشنا به این نوع بازی‌ها هستند بدون در نظر گرفتن جنسیت در این مسابقات شرکت کرده‌اند.

مسئول برگزارکننده مسابقات بازی‌های رایانه‌ای انتخابی تیم استان هرمزگان اضافه کرد: با حمایت اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس و همچنین جهاد دانشگاهی هرمزگان، دانشگاه هرمزگان و دانشگاه پیام نور بندرعباس برگزار و بخشی از هزینه‌ها نیز از طریق دریافت هزینه ورودی از شرکت‌کنندگان تأمین‌شده است.

عامری اظهار کرد: از هر نمایندگی 2 نفر به‌عنوان نفرات برتر و از هر رشته 8 نفر که درمجموع 16 نفر انتخاب خواهد شد و سپس ا انجام تمرینات جهت آماده‌سازی به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.

وی تصریح کرد: به نفرات برتر جوایزی اهداء و به‌عنوان عضو تیم استانی بازی‌های رایانه‌ای انتخاب می‌شوند.

عامری در پایان خصوص وضعیت این رشته ورزشی در استان هرمزگان عنوان کرد: در استان هرمزگان بازی‌های رایانه‌ای جدی گرفته نمی‌شود و دید خوبی به آن از سوی مسئولان شکل نگرفته است و نگاه آن هنوز به‌عنوان یک سرگرمی است و با توجه به علاقه‌مندی زیادی که در بین قشر نوجوان و جوان است با حمایت مسئولان می‌توان خدمات مناسب‌تری عرضه کرد.

 

***

برای دیدن گزارش ویدئویی ایسنا کلیک کنید


انتهای پیام