• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 971-2585-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

استاندار در دیدار با هنرمندان هرمزگان:

متولیان فرهنگ و هنر هرمزگان در رکود و بی‌انگیزگی به سر می‌برند/کاری که فیلم پایتخت کرد،ده‌ها سخنران نتوانستند

استاندار هرمزگان گفت: اگر دستگاه‌های فرهنگی و هنری استان به خود نیامده و اصلاح نشوند با برخورد جدی مواجه خواهند شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، فریدون همتی در نشست صمیمی با هنرمندان و فعالان فرهنگی حوزه هنری انقلاب اسلامی هرمزگان، افزود: باوجوداینکه هرمزگان یکی از استان‌هایی است که ریشه و اصالت فرهنگی دارد اما رونق و انسجام خوبی در دستگاه‌های فرهنگی استان نمی‌بینم بلکه شاهد رکود و بی‌انگیزگی آن‌ها هستم.

وی اظهار کرد: به این موضوع ورود جدی کرده و باید هم‌افزایی ایجاد و نشاط و شادابی به همراه بیاورد.

همتی بابیان اینکه حوزه فرهنگ و هنر تولیداتش برای جامعه است، تصریح کرد: متأسفانه در کشور موازی کاری فراوان داریم.

وی با اشاره به اینکه جمع بودجه فرهنگی کشور رقم بالایی است اما آن‌قدر سازمان‌های موازی وجود دارد که منابع را خرد کرده و خروجی خوبی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی و هنری عرصه به‌گونه‌ای است که همه به آن ورود می‌کند پس‌نیاز به مرکز ثقلی است تا همه بتوان بهره برده و منافعش برای هنرمندان استان باشد.

همتی بابیان اینکه تعدد، موازی کاری و ناهماهنگی به فرهنگ و هنر استان لطمه می‌زند، عنوان کرد: این خلأ به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری وارد است که نتوانسته به‌عنوان مرکز ثقل، شرایطی فراهم کند تا تمامی استعدادها زیر نظر دستگاه‌های فرهنگی جوانه بزنند و از این معاونت می‌خواهم  جدی‌تر به این موضوع ورود کند.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه فرهنگ و هنر بسیار مهم است، اضافه کرد: با زبان هنر می‌توان راه درست را معرفی و به جامعه نزدیک شد و نهی از منکر و امربه‌معروف کرد؛زبان هنر لطیف و نرم اما تأثیرگذار است و باید از آن بهره برد.

همتی بابیان اینکه امکانات سخت‌افزاری فرهنگی و هنری در استان وجود دارد اما نباید کسی آن را به مثال ملک شخصی بداند بلکه باید در خدمت تمامی فعالان فرهنگی قرار دهد، افزود: بسیاری از معضلات جامعه با کمک هنرمندان و زبان هنر می‌توان قابل‌حل است.

عالی‌ترین مقام دولت در هرمزگان با اشاره به اینکه در فیلم پایتخت به‌خوبی نقش مدافعین حرم نشان داده شد و تأثیرش در جامعه بیش از هر چیز دیگری بود، اضافه کرد: ده‌ها سخنران نمی‌توانستند این موضوع را به این خوبی بیان کند و تمامی ملت انگار در میدان واقعی با داعش مبارزه می‌کردند.

همتی بابیان اینکه پس از این فیلم مردم قدر شهدای مدافع حرم و خانواده‌هایشان صدچندان می‌دانند، تصریح کرد: امنیت بالاترین خواست یک ملت از حکومتش است و اکنون شاهد هستیم ایران اسلامی در بالاترین سطح امنیت قرار دارد و باید قدرش را بدانیم.

وی ادامه داد: به قسمت‌های اول فیلم پایتخت انتقاداتی بود در تبلیغ کشور ترکیه درحالی‌که هرمزگان زیبایی‌های صدچندانی نسبت به آن کشور داشت اما در قسمت‌های پایانی با جلوه گری بی‌نظیرش جبران کرد و جامعه به درک واحدی رسید.

استاندار هرمزگان بابیان اینکه نقش هنرمندان در اصلاح جامعه از تمامی گروه‌های مرجع بیشتر است، اظهار کرد: از مدیرکل اجتماعی استانداری خواهشمندم هنرمندان را برای اصلاح آسیب‌های اجتماعی به کار ببندد.

همتی با اشاره به اینکه اصلاح آسیب‌های اجتماعی محلات به هویت‌سازی است، تصریح کرد: باید تمامی ظرفیت‌ها به کار بسته شود و استعدادها را بالقوه کرده و سبب اصلاح ساختاری آسیب‌های اجتماعی شویم.

وی بابیان اینکه سال 96 در محل آسیب‌های اجتماعی چهار تا پنج میلیارد تومان دریافت شد درحالی‌که در سال‌های قبل به 200 میلیون تومان هم نمی‌رسید، خاطرنشان کرد: باید گروه‌های مختلف هنری به محلات آسیب‌پذیر ورود کنند و با زبان هنری در مسیر اصلاح جامعه هدف گام برداریم.

همتی در پایان گفت: اگر دستگاه‌های فرهنگی و هنری استان به خود نیامده و اصلاح نشوند با برخورد جدی مواجه خواهند شد.


انتهای پیام