• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-3487-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان هرمزگان:

از نداشتن فضای مناسب کار فرهنگی در هرمزگان رنج می‌بریم

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان هرمزگان گفت : نداشتن فضای مناسب کار فرهنگی مهم‌ترین مشکل هنرمندان است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، انوشیروان پیشدار در نشست صمیمی هنرمندان و فعالان فرهنگی حوزه هنری انقلاب اسلامی هرمزگان با استاندار، افزود: بیش از یک هزار هنرمند در حوزه هنری استان در حال فعالیت در تمامی حوزه‌ها هستند.

وی اظهار کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی از سال 67 در استان هرمزگان آغاز به فعالیت کرد.

پیشدار بابیان اینکه در حال حاضر در مکانی استیجاری در بندرعباس حال فعالیت است، تصریح کرد: فعالیت‌های حوزه فرهنگی متنوع و دوازده کارگروه را شامل می‌شود که در حوزه‌های مختلف به فعالیت می‌پردازند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کانون داستان کودک و نوجوان برای نخستین بار در هرمزگان شکل گرفت، خاطرنشان کرد: هدف ما تربیت نویسندگانی اندیشمند و کاردان در آینده است که به‌طور حتم تأثیر خواهد داشت.

پیشدار بابیان اینکه کارگروه‌های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دانشنامه فرهنگ و تمدن در حوزه هنری انقلاب اسلامی شکل‌گرفته است، عنوان کرد: اقدامات ارزشمندی در این حوزه‌ها صورت گرفته تا بتوانیم بخش مهمی از تاریخ کشورمان در هرمزگان مستندسازی کنیم.

وی ادامه داد: دانشنامه فرهنگ و تمدن استان هرمزگان اقدامی ارزشمند است که به ریاست استاد رضایی در حال فعالیت است و تاکنون شش عنوان آن به اتمام رسیده است.

پیشدار با اشاره به اینکه نداشتن فضای مناسب کار فرهنگی مهم‌ترین مشکل هنرمندان است، عنوان کرد: چهار سال به دنبال حل مشکل ساختمان حوزه هنری بودیم اما برطرف نشد و از لحاظ اعتباری در رده پایانی دستگاه‌های اجرایی هستیم.


انتهای پیام