• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-3787-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مسئول کانون فیلم حوزه هنری استان هرمزگان:

با درآمد فلافل فروشی فیلم تولید می‌کنیم/سهم فرهنگ و هنر هرمزگان از درآمدهای استان کجاست

مسئول کانون فیلم حوزه هنری استان هرمزگان گفت: مشکل اصلی فیلم‌سازان هرمزگانی عدم‌حمایت از سوی مسئولان برای تولید آثارشان است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، احمد مریدی  در دیدار هنرمندان حوزه هنری انقلاب اسلامی استان هرمزگان با استاندار،  با بیان اینکه هرمزگان از فیلم‌سازان با سواد و فعالی بهره می‌برد که باید به آن‌ها اعتماد شود، افزود: مشکل اصلی فیلم‌سازان هرمزگانی عدم‌حمایت از سوی مسئولان برای تولید آثارشان است.

وی ادامه داد: وقتی فیلمساز ایده و خلاقیت لازم و توانایی برای تولید یک اثر ارزشمند را دارد اما پولی برای تولیدش ندارد دیگر نمی‌تواند کاری انجام دهد.

مریدی با اشاره به اینکه با جیب خالی فیلم‌سازان هرمزگانی تولیداتشان به جشنواره‌های خارجی راه پیدا می‌کند، اضافه کرد: حتی تا جایی فیلم‌سازان هرمزگانی پیشرفته‌اند که صاحب‌مقام و عناوین متعدد می‌شوند اما وقتی به آن‌ها بگویید هزینه ساخت این فیلم از کجا آمده است، عنوان می‌کنند با درآمد فلافل فروشی!

مسئول کانون فیلم حوزه هنری استان هرمزگان اظهار کرد: در هرمزگان منابع مالی زیادی وجود دارد و هرمزگان به‌نوعی پایتخت اقتصادی کشور از حیث داشتن صنایع، گمرکات، بنادر و پالایشگاه‌های مهم کشور است اما سهم فرهنگ و هنر هرمزگان از این درآمدها کجاست.

وی در پایان عنوان کرد: متأسفانه وقتی نگاه فرهنگی در میان مدیران وجود نداشته باشد، وضعیت از این بهتر نمی‌شود.


انتهای پیام