• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-6185-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

امام‌جمعه موقت تهران:

ماه رمضان بهار تبلیغ دین است/خروجی حوزه‌علمیه باید ابلاغ رسالت‌های الهی باشد

امام‌جمعه موقت تهران با تأکید بر این‌که ماه رمضان بهار تبلیغ دین است، اضافه کرد: روحانیون در این ماه مبارک به تبیین مسائل دینی و اخلاقی در جامعه بپردازند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس ، آیت‌الله سید احمد خاتمی صبح امروز در همایش طلایه داران تبلیغ در قشم، افزود: تربیت گروهی دین‌پژوه برای تبیین و تبلیغ دین در جامعه یکی از مهم‌ترین فلسفه تشکیل حوزه‌های علمیه در سراسر جهان است.

وی اظهار کرد: ریشه حوزه‌های علمیه برادران و خواهران را رسول اکرم(ص) با تشکیل حلقه‌های علم و تحقیق در مساجد در کنار مجالس دعا و نیایش در مساجد بنا نهاد و امروزه چشم‌وچراغ حوزه‌های علمیه تشیع قم است.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به اهمیت امر مهم تبلیغ در شناخت دین و هدایت بشر، تصریح کرد: خروجی حوزه‌های علمیه باید ابلاغ رسالت‌های الهی باشد.

آیت‌الله خاتمی همچنین به تشریح و تبیین رسالت‌های الهی، تصریح کرد: با توجه به اهمیت تحکیم مبنای اعتقادی مردم و شبه‌زدایی از جامعه به‌ویژه نسل جوان می‌بایست در این راستا از فضای مجازی بهره لازم را برد.

  وی با تأکید بر این‌که ماه رمضان بهار تبلیغ دین است، اضافه کرد: روحانیون در این ماه مبارک به تبیین مسائل دینی و اخلاقی در جامعه بپردازند.

امام‌جمعه موقت تهران با تأکید بر این‌که سبک زندگی دینی تجلی‌یافته در اخلاق است، بیان کرد: رابطه انسان با خود، خدا و اجتماع به معنایر اخلاق بوده و اخلاق مردم مدیون کار روحانیون است.

آیت‌الله خاتمی عرصه تحکیم نظام سیاسی را از دیگر رسالت‌های الهی دانست و عنوان کرد: امروزه با به صحنه آمدن اسلام و تشکیل نظام اسلامی، یکی از وظایف جامعه روحانیون و طلاب، تحکیم این نظام است.

وی در پایان بیان کرد: شبهزدایی در رابطه با مسائل سیاسی کشور با منطق، استدلال و منطق نیز از دیگر وظایف جامعه روحانیت است.


انتهای پیام