• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-12814-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

اجرای طرح نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ویژه ماه رمضان در هرمزگان

طرح نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ویژه ماه مبارک رمضان در هرمزگان اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، مدیر گروه سلامت محیط و کار مرکز بهداشت هرمزگان گفت: ۹۰ کارشناس و بازرس بهداشت محیط در قالب ۴۵ گروه ۲ نفره طرح نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ویژه ماه مبارک رمضان در هرمزگان را اجرا می‌کنند.

ماشاالله مریدی افزود: این طرح با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی همچون دامپزشکی و تعزیرات حکومتی از ۲۲ اردیبهشت آغازشده و تا ۲۶ خرداد ادامه دارد.

وی تصریح کرد: بازرسان هرروز از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ شب و در صورت لزوم تا ۲۴ شب‌کار بازرسی را انجام می‌دهند.

مدیر گروه سلامت محیط و کار مرکز بهداشت هرمزگان خاطرنشان کرد: گروه‌های بازرسی مجهز به دستگاه‌های سنجش و نمونه‌برداری آب، مواد غذایی و روغن مصرفی در مواد غذایی هستند.

مریدی اضافه کرد: بررسی مراکز حساس شامل مرکز‌های عرضه شیرینی سنتی، زولبیا و بامیه، آش و حلیم از نظر بهداشت فردی، ابزار کار و بهداشت ساختمان در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار کرد: روغن مصرفی در شیرینی فروشی‌ها، آب مصرفی و میزان نمک مصرفی در مواد غذایی به‌صورت ویژه کنترل و بررسی‌شده و با مراکز غیربهداشتی و غیرمجاز برخورد می‌شود.

مدیر گروه سلامت محیط و کار مرکز بهداشت هرمزگان از مردم و برگزارکنندگان مراسمات مذهبی و افطاری خواست موارد بهداشتی همچون شست و شوی اصولی سبزی خام و سرو مواد غذایی گرم در ظروف گیاهی یک‌بارمصرف را رعایت کنند.

مریدی عنوان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا موارد غیربهداشتی از طریق شماره ۱۹۰ گزارش دهند تا در اسرع وقت پیگیری‌های لازم صورت گیرد.


انتهای پیام