• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-8485-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

بهره گیری از اقتصاد دانش بنیان موجب اشتغالزایی گسترده و رونق تولید می شود

استاندار هرمزگان گفت: بهره گیری از اقتصاد دانش بنیان موجب اشتغالزایی گسترده ای با کمترین هزینه خواهد شد که تمامی جامعه را شامل می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، فریدون همتی در نشست ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، عنوان کرد: یکی از مشکلات اساسی ما بازاریابی برای فروش محصولات است که شرکت های دانش بنیان می توانند، محصولات را در قالب شبکه فروش به گروه های هدف برسانند.

وی ادامه داد: امروزه از بستر اینترنت و به شکل علمی می توان در گستره بسیاری شغل ایجاد کرد که بازاریابی به این شیوه موجب رونق چشمگیر تولید خواهد شد و به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک می کند.

استاندار هرمزگان افزود: با تکیه بر اقتصاد دانش بنیان و شرکت هایی که بر این مبنا تشکیل شده اند می توان در حوزه رونق تولید انبوه اقدامات قابل توجهی صورت داد.

همتی با تاکید بر اینکه باید به مشاغل خرد و خانگی توجه ویژه ای داشته باشیم، تصریح کرد: بهره گیری از اقتصاد دانش بنیان موجب اشتغالزایی گسترده ای با کمترین هزینه خواهد شد که تمامی جامعه را شامل می شود.

وی خاطرنشان کرد: باید به اقتصاد دانش بنیان توجه بیشتری داشته باشیم و برای حل مسائل از شرکت های دانش بنیان راهکار بخواهیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه بانک‌ها باید پرداخت تسهیلات را تسریع بخشند تا هرچه زودتر منجر به ایجاد اشتغال شود، اظهار کرد: در زمینه وثیقه‌ های بانکی نیز باید با متقاضیان همکاری شود و املاک روستایی به عنوان وثیقه پذیرفته شود.

همتی گفت: فرمانداران در هر شهرستان بر فرآیند دریافت این تسهیلات و همچنین راه اندازی واحد‌ها نظارت کامل داشته باشند تا تسهیلات صرف کار‌های غیرمرتبط نشود.


انتهای پیام