• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-9814-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

کشف 3 میلیون لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در هرمزگان

فرمانده انتظامی استان از کشف 3 میلیون لیتر نفت کوره و نفت گاز قاچاق به ارزش 90 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی کسب اخبار و اطلاعاتی مبنی بر قاچاق گسترده فرآورده های نفتی پالایشگاهی، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه باقاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قرارگرفت.

وی افزود: با توجه به تحقیقات میدانی صورت گرفته و انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی مشخص شد افرادی به صورت سازمان یافته اقدام به خرید گسترده محصولات یارانه ای نفتی از استان هرمزگان و استان های همجوار کرده و پس از دپوی مواد نفتی خریداری شده، با بارنامه های جعلی ، استفاده از نام شرکت های ساختگی و با اظهار خلاف واقع ،محصولات یارانه ای مواد نفتی را تحت عنوان قیر و هیدروکربن به خارج از کشور صادر می کردند.

سردار ملکی ادامه داد: طی یک عملیات گسترده پلیسی و با کسب مجوز قضائی 7 تن از اعضای این باند سازمان یافته دستگیر و دربازرسی اولیه از منازل و محل های فعالیت آنان تعداد زیادی بارنامه و اسناد جعلی مرتبط با محصولات نفتی کشف شد که متهمان درتحقیقات به عمل آمده به جرم ارتکابی اقرار کردند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در این عملیات 3 میلیون لیتر محصولات نفتی یارانه ای از نوع نفت و گاز قاچاق به ارزش 90 میلیارد ریال کشف شد که رسیدگی به این پرونده ادامه دارد.


انتهای پیام