• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-7414-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

عضو شورای عالی استان‌های کشور:

ای کاش جریان متعفن لوله‌ی فاضلاب، مرا غرق و خفه می‌کرد

عضو شورای عالی استان‌های کشور گفت: ای‌کاش آن روز که در جلوی لوله‌ی فاضلاب ایستاده بودم، جریان متعفن مرا غرق و خفه می‌کرد که این‌طور شرمنده مردم نباشم.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، کیانوش جهانبخش صبح امروز در جلسه شورای عالی استان‌ها افزود: سلام مرا از کرانه‌ی نیلگون دریای عمان تا بلندای گاهبت، از ساحل تپنده‌ی خلیج‌فارس تا شکوه هماگ و گنو، از جاسک تا گاوبندی قهرمان که تداعی‌کننده‌ی(هرمزگان نه یک وجب کمتر نه یک وجب بیشتراست) از هرموز رنگارنگ تا حاجی‌آبادی به شیرینی پیارم، از سنگ نگاره‌های دهتل تا کنگره‌ی معبد هندوان از مکران تا گوگانای جاودان،از جای‌جای هرمزگان با لحجه ی پر شورش و شرجی سیریک با طعم انبه انبه میناب و رودان،از پشت نگاه قشم و از دل نجابت بشگرد و خمیر،از خنکای بادگیر کنگ و از ایستادگی مردان مرد و سلحشور چون شهید دارا و رییسی،شهدای خلیج‌فارس و شهدای مدافع حرم عبدالمحید سالاری و خلیل تختی نژاد پذیرا باشید.

وی اظهار کرد: می‌دانم که شاید صدای مرا هم مانند صداهای دیگر از نقاط محروم نشنوند،اما تکلیف دارم به عهدی که با مردم سرزمینم دارم پایبند باشم و همچنان صدایشان باقی بمانم.

جهانبخش اضافه کرد: قصد سیاه نمایی ندارم نیک می‌دانم که بیشتر از هر زمان دیگری کشور به انسجام و اتحاد نیاز دارد و بهتر است همچون مولایمان علی ابن ابیطالب در خلوت خود سر در چاه کرد و گریست و در چشم جهان،چون شیر غرید وفعالیت کرد مدیریت کنیم که مبادا دم شیر به بازی گرفته شود.

وی بیان کرد: این عضو شورای شهر بندرعباس خاطرنشان کرد: اما نباید واقعیت را انکار کرد و چشم بر روی حقیقت بست و سعی در جلوه دادن شرایط به گل و بلبل کرد که بزرگترین آفت امروز و دیروز وهنوز،پاک کردن صورت مساله به جای مواجهه و حل آن است.

عضو شورای عالی استان‌های کشور با اشاره به اینکه همگی تلاش کنیم؛ ایران متعلق به همه  ایرانیان غیور می‌باشد، اضافه کرد: مردم تقاضایی جز عمل به قانون و قرار گرفتن متخصصین صالح و شایسگان برمسند امور ندارند،صالحانی که ظاهر و باطنشان یکی باشد و درصد فریب مردم و اجرای نمایش در جهت گمراهی و سردرگمی آنان نباشند.

وی با بیان اینکه آری؛ملت ایران همچنان ایستاده و وفادار است و سر در برابر هیچ ابر قدرت و زورگویی خم نخواهد کرد،اما باید فکری برای عرق شرم بر پیشانی و گردن کج شده ی پدران از شرمندگی،دربرابر فرزندانشان کرد، تصریح کرد: اجازه می‌خواهم قدری در مورد هرمزگان عزیز و شرایطش سخن بگویم؛چهره و فرهنگ و پیشینه ی مردم سرزمین من آن چیزی نیست که در برخی از سریال های توهین آمیز صدا و سیما که با برنامه سازانی نا آگاه  و ناظرینی کم اطلاع تر به تصویر کشیده می‌شود.

جهانبخش با اشاره به اینکه هرمزگان تبعیدگاه نیست،بلکه پایتخت مهمان نوازی ایران اسلامی است مردم آن قاچاقچی یا شرور نیستند، قاچاقچی نکبت زاده ها و رانت خوارانی هستند که در مرکز به صورت سازمان یافته،این ضربه ی مهلک اقتصادی را به کشورمان وارد می‌کنند، افزود: شغل آباد و اجدادی مردم هرمزگان در طول قرن ها در کنار محافظت و صیانت از خلیج تا ابد فارس،پیله وری و داد و ستد از دریا و صیادی بوده است، وقت آن است که باز تعریفی از قاچاق در هرمزگان و سایر نقاط مرزی میهن داشته باشیم تا مردم هرمزگان همچون گذشته های دور به کسب روزی حلال از دریا ادامه دهند و معاش خود را تامین کنند. نکبت زاده ها نیز رسم آقازادگی را از فرزندان شهدا بیاموزند.

وی با اشاره به اینکه با وجود بیش از 1000 منصب و سمت کلیدی چون معاون رئیس جمهور و وزیر و معاون وزیر و استاندار و...هیچگاه سهم هرمزگان و استان‌های محروم یا بهتر بگویم؛ محکوم به عقب ماندگی،دیده نمی‌شود، عنوان کرد: وزارت خانه دها جای حضور شایسنگان از هر قوم و طایفه و اقلیم و مذهب است.

جهانبخش با بیان اینکه هرمزگان از دیرباز به عنوان یکی از مراکز اصلی وحدت دبین مذاهب دجهان اسلام مطرح است،جایی که شیعه و سنی همچون یک خانواده،بدون هیچ تنش و مشکلی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، تصریح کرد: اما متاسفانه اهل سنت، سهم بسیار کمی در مدیریت و مناصب دارند چرا برای انتصاب مدیران اهل سنت تامل بسیار داریم و ذره بین برمی‌داریم که این شایسته این هموطنان شریف که دل در گروی نظام و انقلاب دارند و بارها وفاداری خود را به اثبات رسانده اند نیست،حداقل به تعداد شهدای اهل سنت در دوران دفاع مقدس مدیرانی به کار بگمارید.

وی ادامه داد: در استان من هیچ تناسبی بین سرانه ی مراکز درمانی و تخت های بیمارستانی،کلاسهای درس و اماکن فرهنگی و ورزشی با جمعیت استان وجود ندارد. در بخش ورزشی با وجود آنهمه استعداد، در سطح لیگ برتر کشور فقط دو باشگاه شهرداری بندرعباس و آذرخش نفس میکشند که آن هم با شیره جان و دل مردم سخاوتمند و با عشق هرمزگان سرپا هستند.

جهانبخش اظهار کرد: در بحث صید ناروای کشتی های بزرگ و صنعتی چینی که دریا را جارو می کنند و نسل آبزیان را از بین میبرند به مشاهدات و حرف مردم و صیادان شریف و زحمتکش هرمزگان اعتماد کنید و دست از بازی  کی بود؟ کی بود؟ من نبودم بسیار نخ نما و تهوع آور بردارید.

این عضو شورای شهر بندرعباس افزود: در واقع نمی‌دانم از کجا شروع کنم؛ از فاضلابهای خانگی و صنعتی که هنوز به دریا میریزد و برای آرام کردن مردم،هرروز شعار و بسته ای ارایه میدهند و در عمل هنوز هیچ اتفاقی نیوفتاده. من خجالت میکشم در چشم مردم سرزمینم نگاه کنم.

وی با اشاره به اینکه ای‌کاش آن روز که در جلوی لوله‌ی فاضلاب ایستاده بودم، جریان متعفن مرا غرق و خفه می‌کرد که این‌طور شرمنده مردم نباشم، تصریح کرد: شاید با من موافق باشید که سازمان محیط زیست کشور متشکل از تعدادی افراد عاشق،دلسوز و ایثارگر است، که با این اعتبارات و بودجه راه به جایی نمیبرند و تنها جان خود را چون محیط بانان شهید پرویز هرمزی و محمد دهقانی فدا می‌کنند.

جهانبخش با بیان اینکه آری تا زمانی که محیط زیست  زیر نظر دولتها اداره شود و از دولت ارتزاع نماید وضع به همین منوال است، تصریح کرد: مطمعنا اولویت دولت ها اشتغال و توسعه ی صنایع و درآمد است و حفظ محیط زیست اولویت دسته چندم آنهاست و باز از دولت محترم سپاسگزارم که اندکی توجه بیشتری دارد. و از شما انتظار دارم کلانتر گونه عمل کند.


انتهای پیام