• جمعه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-3085-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماينده ولی‌فقیه در استان هرمزگان:

جای مرده باد و زنده‌باد در نماز جمعه نیست/تنها سهم هرمزگان از صنایع آلایندگی آن هاست+فیلم

نماينده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه باید مسئولین از جایگاه و مقام خود برای گرفتن امکانات و برطرف کردن مشکلات مردم هرمزگان استفاده کنند، گفت : جای مرده باد و زنده‌باد در نماز جمعه نیست و نباید بنا باشد هر هفته جمعی به شکایت از جمعی دیگر در نماز جمعه حضور یابند که به میتینگ تبدیل می‌شود.

به گزارش ايسنا، منطقه خلیج‌فارس، آیت‌الله غلامعلى نعیم‌آبادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس با اشاره به سوره مطففين، اظهار كرد: مطففين افرادى را گويند كه در پيمودن كم پيمايند و در كشيدن از وزن بكاهند و خداوند كسانى را كه کم‌فروشی كنند را نهى كرده است.

وى با بيان اينكه برخى افراد کم‌فروش فكر می‌کنند زرنگ هستند و با کم‌فروشی به‌جایی می‌رسند، افزود: انشالله كه بازار ما منزه است اما بازاريان بايد دقت كرده و براى متاع زودگذر دنيا خود را جهنمى نكنند و واى به حال كسانى كه در فضاى حقارت و كراهت زندگى كنند.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اينكه اگر در كارى ضرر و زيانى باشد عقل حكم می‌کند آن انجام ندهيم، اضافه كرد: اگر كسى به قيامت گمان هم داشته باشد عقل حكم می‌کند احكام الهى را انجام دهيم؛ اگر قيامتى نباشد ضرر نکرده‌ایم و اگر باشد كه حتماً هست هم‌سود کرده‌ایم.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با بيان اينكه هيچ قومى عهدشکنی را تبديل به فرهنگ نمی‌کند مگر زمینه‌های تسلط دشمن را فراهم كند، تصريح كرد: روزی که دشمن حس كند پيوندهاى اجتماعى جامعه‌ای محكم نيست عاملى اساسى براى نفوذ به آن پيدا می‌کند.

نماينده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اينكه اگر شب و روز مشغول كوبيدن هم باشيم پس چه زمانى به مشكلات خود و جامعه بپردازيم، عنوان كرد: دشمن نمی‌تواند از قامت‌های ايستاده بگذرد اما به‌راحتی می‌تواند از روى جنازه‌ها رد شود و ما نبايد با ايجاد گسست‌های اجتماعى و كوبيدن هم از هم جنازه درست كنيم.

وى با بيان اينكه روزى مسلمانان در جهان عزيز بودند و امروز ذليل، خاطرنشان كرد: يكى از عوامل ذلت مسلمانان در جهان، سلطان سلمان است كه پول اسلام را به جيب آمريكاى فاسد می‌ریزد و اگر جامعه در مقابل اين عوامل حساسيت نشان ندهد نمی‌تواند ماندگار باشد.

امام‌جمعه بندرعباس در خطبه دوم با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان، افزود: ماه رمضان ماه بندگی خدا و سرمایه اندوزی است و هر چه می‌توانید در این ماه مبارک کار خیر و نیک‌انجام دهید و از آن غفلت نکنید.

وی با بیان اینکه ماه رمضان مقدمه استفاده از برکات شب‌های قدر است، خاطرنشان کرد: 14 خرداد سالروز وفات کسی است هم آمدنش و هم رفتنش در تاریخ بی‌نظیر بود و به معنای واقعی جز به مردم و زنده نگاه‌داشتن و حرکت در مسیر اسلام به چیز دیگری فکر نمی‌کرد و این‌چنین امام خمینی(ره) در دل مردم قرار دارد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به اینکه با دستگیری امام خمینی(ره) در 15 خرداد مملکت تکان خورد و مردم شهید دادند، تصریح کرد: هویت و ماهیت انقلاب اسلامی با پرچم‌داری روحانیت همچنان تداوم دارد و 15 خرداد شتاب انقلاب بود تا در سال 57 به پیروزی رسید.

نماينده ولی‌فقیه در استان هرمزگان در ادامه با بیان اینکه استاندار و نمایندگان استان در مجلس باید از جایگاه خود برای رشد و تعالی هرمزگان استفاده کنند، اضافه کرد: باید مسئولین از جایگاه و مقام خود برای گرفتن امکانات و برطرف کردن مشکلات مردم هرمزگان استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه به برخی اتفاقات غبطه می‌خورم، ادامه داد: درحالی‌که فولاد مبارک اصفهان میلیاردها تومان به پیشرفت استان اصفهان کمک می‌کند اما این صنعت در هرمزگان چه کمکی کرده است و درحالی‌که بنده برای گرفتن کمک به اصفهان و این کارخانه سفر کردم تنها 100 میلیون تومان داده شد، آیا این انصاف است و اگر حق نیست چرا برای اصفهان باشد اما اگر حق است چرا برای هرمزگان نباشد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با بیان اینکه وضعیت بهداشت و درمان در استان مطلوب نیست، خاطرنشان کرد: وضعیت بیمارستان کودکان و نشستن مادران با فرزندان بر روی زمین به دلیل کمبود جا شایسته مردم هرمزگان نیست و امیدوارم استاندار و نمایندگان مجلس به فکر این معضل باشند.

نماینده ولی‌فقیه استان هرمزگان با اشاره به اینکه مشکل کم‌آبی در استان به دلیل استفاده صنایع از آب آشامیدنی یک معضل اساسی است، اضافه کرد: فشار آب برای مردم بندرعباس و آلودگی آن برای استان هرمزگان باشد اما موقع خدمات‌دهی فقط اصفهان موردتوجه باشد و هرمزگان مغفول بماند؟! بنده زورم نمی‌رسد اما امیدوارم مسئولان استان به فکر باشند.

وی با بیان اینکه سنگر نماز جمعه در هفته‌های جاری زیر سؤال رفته است، اضافه کرد: 13 ماه قبل در نماز جمعه بندرعباس تعدادی از کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی در نماز جمعه حضور یافتند و به دنبال حق بودند، آنجا چند مطلب عرض کردم و هنوزم هم بر آن باور دارم.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه جای این بحث‌ها در نماز جمعه نیست، افزود: یادم می‌آید چند سال قبل در همین نماز جمعه علیه یکی از مسئولان شعار دادند،  کاری به‌درستی یا نادرستی آن ندارم اما اعلام کردم جای مرده باد و زنده‌باد در نماز جمعه نیست و نباید بنا باشد هر هفته جمعی به شکایت از جمعی دیگر در نماز جمعه حضور یابند که به میتینگ تبدیل می‌شود.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با بیان اینکه 5 مرتبه در آن سخنرانی اعلام کردم که در دفتر شخصی‌ام این کارگران حضور یابند، تصریح کرد: تقوا کجا رفته است و آن‌قدر سیاست برخی افراد را به انحراف می‌کشاند که دیگر یادی از تقوا نمی‌کنند و به‌راحتی تهمت می‌زنند.

وی با اشاره به اینکه اگر کاری از بنده ساخته شود مضایقه نمی‌کنم، خاطرنشان کرد: نوار آن سخنرانی‌ام را بگیرید و گوش کنید شاید توبه کردید و همین‌جا می‌گویم کاری از من ساخته نباشد، نمی‌توانم کاری انجام دهم زیرا من که همه‌کاره استان نیستم.

نماینده ولی‌فقیه استان هرمزگان پس‌ازآن که اعلام کردم جمعی از نمایندگان معترضین به دفترم بیایند کسی نیامد، اضافه کرد: برخی از آن افراد که نماز جمعه را ترک کردند بعدها عذرخواهی کردند اما حال پس از 13 ماه چرا این موضوع زنده شده و تنها بخشی از صحبت‌هایم بریده‌شده و پخش می‌شود، مشخص نیست چه غرضی دارند.

وی با بیان اینکه قرار بود این فیلم دریکی از مساجد شهر پخش شود که پخش نشد اما یکی از بانیان آن اعلام کرد بالاخره پخش می‌کنم، ادامه داد: به‌یک‌باره در صداوسیما جمهوری اسلامی ایران در شبکه چهارم سیما پخش شد و امیدوارم مدیریت صداوسیما به این موارد توجه کند و هر فردی یک مستندی ساخت و توهین کرد نباید پخش شود و باید مسئولان دقت بیشتری به خرج دهند زیرابه سنگر نماز جمعه توهین شد و به مؤمنان و نمازگزاران اهانت شد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به اینکه بیش از 10 خطبه علیه آمریکا سخن گفته‌ام و بارها بر اهمیت ولایت‌فقیه تأکید کرده‌ام اما برخی افراد از حضور ائمه جمعه در انجمن حجتیه سخن می‌گویند که این وصله‌ها به بنده و ائمه جمعه نمی‌چسبد، افزود: هرچه به بنده و مؤمنان بیشتر حمله شود، حضور مردم در نماز جمعه بیشتر می‌شود و این نشان دهنده بیراهه رفتن افرادی است که تقوا را از یاد برده اند.

وی در پایان در پیش بودن سالروز وفات حضرت خدیجه(س) در 15 خرداد را تسلیت گفت و اضافه کرد: حضرت خدیجه نمونه یک یار تمام‌عیار در کنار پیامبر(ص) بود و امیدوارم بتوانیم خدیجه وار زندگی کنیم.

به گزارش ایسنا، ظرف هفته جاری کلیپی با مضمون عدم حمایت نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان از کارگران معترض کارخانه آلومینیوم المهدی هرمزگان پخش شده بود که آیت الله نعیم آبادی به گلایه از آن و عدم واقعیت گفته های سازندگانش نسبت به مواضع نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان پرداخت.

***

برای دیدن بخشی از این ویدئو کلیک کنید


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: