• جمعه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام‌جمعه میناب:

چهاردهم خرداد تلخ‌ترین روز در تاریخ جمهوری اسلامی است

امام‌جمعه میناب چهاردهم خرداد را تلخ‌ترین روز در تاریخ جمهوری اسلامی دانست و گفت: تاکنون جهان اسلام و تشیع فقیهی به جامع الشرائطی امام خمینی(ره) به خود ندیده است.

به گزارش ايسنا، منطقه خلیج‌فارس، حجت‌الاسلام میرزا محمدحسین معتمدی فر، افزود: دشمن با بالا بردن هزینه‌های انتخاب، ما را از انتخاب صحیح بازمی‌دارد.

امام‌جمعه میناب، معیار بزرگی و کوچکی را در تقوا نام برد و تصریح کرد: شک نکنید که معیار شکست‌ناپذیری انسان تقواست و مشرک و مسلمان ما را با این معیار می‌سنجند.

وی با تأکید بر در اختيار ندادن مسئولیت‌های بزرگ به انسان‌های کوچک، یادآور شد: نباید مسئولیت‌های بزرگ را به انسان‌های کوچک سپرد، انسان‌های بزرگ نمی‌ترسند و خیانت نمی‌کنند و حرص و طمع نمی‌ورزند.

معتمدی فر با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با قاریان، بیان کرد: مسئولان جمهوری اسلامی باید در برابر استکبار صریح باشند و دوپهلو صحبت کردن سیاست ابوموسی اشعری است و تاریخ یک‌بار ازاین‌گونه اشخاص سیلی خورده و همان یک‌بار برای تاریخ جامعه اسلامی بس است.

امام‌جمعه میناب گفت: طبق آیه قرآن کریم که به پیغمبر(ص) خطاب شده ما نیز باید اصول انقلاب اسلامی را آشکارا به مردم بیان کنیم.

وی چهاردهم خرداد را تلخ‌ترین روز در تاریخ جمهوری اسلامی دانست و عنوان کرد: تاکنون جهان اسلام و تشیع فقیهی به جامع الشرائطی امام خمینی(ره) به خود ندیده است.

حجت‌الاسلام معتمدی فر ویژگی‌های امام خمینی را از سایر فقها متمایز دانست و تأکید کرد: دارا بودن شم سیاسی و نظامی، رهبر بودن ایشان بر سایر رهبران سیاسی، پیش‌بینی فروپاشی شوری و تشخیص شایستگی آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری نظام از جمله نقاط تمایز ایشان با سایر فقهای دینی است.

امام‌جمعه میناب، امام خمینی را شخصیتی دشمن‌شناس نام برد و در این زمینه یادآور شد: ایشان در دوران رهبری خود منافقین را هیچ‌گاه نپذیرفت.

وی با اشاره به رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری در طول این 28 سال، عنوان کرد: امام خامنه‌ای باسیاست‌های حکیمانه خود تهدیدهای استکبار علیه جمهوری اسلامی را به فرصت تبدیل کرده است و جنگ را در مرزهای رژیم صهیونیستی کشانده است.

امام‌جمعه میناب، داشتن نقشه راه را از ویژگی‌های شاخص رهبری دانست و اظهار کرد: داشتن برنامه و نقشه راه تا 50 سال آینده را می‌توان از ویژگی‌های شاخص ایشان دانست.

وی سفر اخیر رئیس‌جمهور آمریکا به عربستان را سفری تجاری دانست و خاطرنشان کرد: سفر اخیر ترامپ به عربستان نمایانگر مخالفت عربستان و حامیان غربی خود با جمهوری اسلامی ایران است.

خطیب جمعه میناب در این زمینه با اشاره به خرید صدها میلیاردی تسلیحات نظامی عربستان از آمریکا، تأکید کرد: اقتدار یک کشور به سلاح نیست بلکه در صندوق رأی است.

حجت‌الاسلام معتمدی فر، خاطرنشان کرد: اگر رژیم مزدور آل سعود با خرید این سلاح‌ها قصد تعدی به جمهوری اسلامی را داشته باشد از عربستان جز مکه و مدینه تله خاکی باقی نمی‌گذاریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: