• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-4914-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با حضور دادستان بندرعباس و حکم قضایی صورت گرفت؛

تخریب قسمتی از پروژه آکواریوم شهرداری بندرعباس+فیلم

صبح امروز با حضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس، مسئولین دفتر فنی استانداری هرمزگان و معاونین شهردار بندرعباس قسمتی از پروژه آکواریوم شهرداری بندرعباس به دلیل رعایت نکردن قانون عدم ساخت‌وساز در حریم 60 متری تخریب شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، یکی از پروژه‌های شاخص سال گذشته شهرداری بندرعباس ساخت پارک آکواریوم با 4هزار متر زیربنا در انتهای بلوار امام سجاد و ساحل غربی این شهر که به‌صورت برکه‌ای سنتی ساخته و دو لنچ سنتی با رستوران و سایر امکانات رفاهی و در صورت امکان با نصب بادگیر در آن قرار خواهد گرفت و با اعتبار 2 میلیارد تومانی و رویکرد معماری بومی و سنتی بود که صبح امروز با حکم قضایی قسمتی از این پروژه تخریب شد.

مشاهدات عینی خبرنگار ایسنا حکایت از آن بود که صبح امروز با حضور عده‌ای از کارگران و عوامل شهرداری بندرعباس برای ممانعت از تخریب این پروژه، سعید اسدی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان با حضور خود خواستار اجرای حکم قضایی شد که با حضور سرهنگ مشایخ، فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس و متفرق شدن کارگران حاضر در محل، قسمتی از این پروژه تخریب شد.

دالمن، مشاور استاندار هرمزگان، بهادر، معاون شهردار بندرعباس، بدرقه، مسئول حقوقی شهرداری بندرعباس نیز در محل حضور داشتند.

بنا به گزارش‌های رسیده و تأکید دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس قرار است برای ساماندهی این پروژه تصمیم گیری شود. 

این اقدام به دلیل عدم رعایت حریم 60 متری و عدم ساخت‌وساز در این حریم رخ‌داده و ظاهراً در این خصوص از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی و حفاظت محیط‌زیست مجوزی صادر نشده است.

در همین خصوص اله مراد عفیفی پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن ابراز بی‌اطلاعی از این موضوع، خاطرنشان کرد: هیچ شکایتی از سوی این اداره کل در خصوص این پروژه صورت نگرفته است و در تخریب این پروژه ساحلی هیچ نقشی نداشته‌ایم.

پیش‌ازاین مجید وفادار، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست هرمزگان نیز گفته بود: این سازه در گام اول بايد از اداره بنادر و دريانوردی مجوز بگيرد و در مراحل بعدی، اداره كل بنادر و دريانوردی، استعلام‌های لازم را از مراجع مسئول از جمله محیط‌زیست می‌گیرد كه در اين طرح، مجوز مقدماتی و تکمیلی زیست‌محیطی صادر نشده است.

همچنین امینی زاده، شهردار بندرعباس در اواخر سال گذشته در گفت‌وگویی با ایسنا، گفته بود: این موضوعات و طرح آن فرافکنی است زیرا در بحث مجوزها تمامی قوانین را رعایت کرده و می‌کنیم و حریم 60 متری قانون برای فعالیت‌های منافع عمومی مشکلی ندارد و با اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در تعامل هستیم و این روند تداوم خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، طبق آخرین اطلاعات واصله قرار است در خصوص این پروژه جلسه‌ای با حضور مسئولین ذی‌ربط برگزار شود، گرچه اکنون بخشی از آن تخریب‌شده است.

***

برای دیدن گزارش ویدئویی ایسنا کلیک کنید


انتهای پیام

فایل های پیوست

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: