• چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-4087-5
  • خبرنگار : 40
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون میراث فرهنگی هرمزگان خبرداد:

شناسایی، ثبت و احیا و معرفی جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی از عوامل اصلی جذب توریست دریایی

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان گفت: حفظ، احیا و معرفی جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی کرانه خلیج‌فارس و جزایر راهگشای رونق گردشگری دریایی است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اشکان مختاری صبح امروز در جمع خبرنگاران، بیان کرد: با توجه به اهتمام سازمان میراث فرهنگی به رونق گردشگری دریایی و وجود پتانسیل‌های خدادادی در سواحل خلیج‌فارس و گوناگونی و پراکندگی آثار تاریخی فرهنگی در این پهنه، شناسایی، ثبت و احیا و معرفی این آثار می‌توانند از عوامل اصلی جذب توریست دریایی به کشور باشد.

وی ادامه داد: اداره کل میراث، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان در سال 96 برنامه‌های مناسبی را تهیه‌کرده است که به شناسایی آثار تاریخی، طبیعی و فرهنگی در حوزه‌های میراث ملموس، ناملموس و طبیعی در کرانه خلیج‌فارس می‌پردازد.

مختاری با اشاره به اینکه پرونده‌هایی با محوریت کرانه‌های ساحلی و جزایر در دست تهیه و تدوین است، افزود: اولویت پروژه‌های مرمتی و حفاظتی در سال 96 با آثار کرانه خلیج‌فارس و جزایر است.

وی در پایان گفت: با وجود موزه مردم‌شناسی خلیج‌فارس به‌عنوان بزرگ‌ترین موزه مردم‌شناسی در جنوب کشور، به معرض نمایش گذاشتن اشیای باستان‌‌شناسی و تاریخی فرهنگی می‌تواند کمک بسزایی به این مهم باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: