• پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-5485-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

گفت و گو ایسنا با اعضای عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان هرمزگان:

برای اطمینان قلب همه این بازشماری صورت می‌گیرد/به دنبال شفاف سازی هستیم+فیلم

خبرنگار ایسنا با حضور در فرمانداری بندرعباس نظرات سه عضو اصلی هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان هرمزگان را جویا شد.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان هرمزگان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اظهار کرد: پس از بررسی اعتراضات که در مرحله اول در هیئت اجرایی و در مرحله دوم در هیئت عالی نظارت صورت گرفت، با اتفاق آرا به این جمع‌بندی رسیدیم که از مجموع 181 صندوق رأی‌گیری در انتخابات شورای شهر بندرعباس تعداد 26 صندوق مورد بازشماری قرار بگیرد.

احمد مرادی افزود: امروز به‌اتفاق سایر هیئت عالی و شهرستان نظارت و اجرایی شهرستان بندرعباس 26 صندوق را مورد بازشماری قرار می‌دهیم.

وی با تقدیر از همکاری و همراهی فرماندار بندرعباس، خاطرنشان کرد: از همان ابتدا نگاه بر این بود که تا جایی که امکان دارد این تعامل و همکاری باشد و چون چارچوب فعالیت‌ها و خواسته‌ها قانونی بود مخالفتی صورت نگرفت.

مرادی با اشاره به اینکه تصمیم بر بازشماری صندوق‌های انتخابات شورای شهر بندرعباس حاصل یک خرد جمعی است، اضافه کرد: پیرامون بازشماری، نحوه و تمامی جوانب آن جلساتی مختلفی با هیئت نظارت و اجرایی شهرستان برگزارشده است و ماحصل آن فرایند امروز را تشکیل می‌دهد.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان هرمزگان ادامه داد: درخواست مجموعه معترضین بر حضور نمایندگانشان بود که برای شفاف‌سازی و ابهام‌زدایی اکنون دو نماینده از آن‌ها حضور دارند و امیدواریم تا پایان امروز شمارش این 26 صندوق به پایان برسد.

وی با اشاره به اینکه روال بازشماری بر این منوال است که 5 صندوق را به‌صورت تصادفی بازشماری می‌کنیم، عنوان کرد: اصل بر این است که مشکل خاصی در شمارش آرا وجود نداشته و تمامی نمایندگان فرماندار و هیئت نظارت که امضا کردند صورت‌جلسه را مورد اعتماد هستند و اگر احیاناً اشتباه سهوی رخ‌داده است چون اکثریت اعضای شعب به دلیل هم‌زمانی انتخابات و شمارش ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری، خستگی و وقت زیادی صرف شد و شاید اشکالات سهوی در نوشتار باشد که براساس آن نگاه امیدواریم و می‌خواهیم که چنین موردی نباشد زیرا ما از درون این صندوق‌ها اطلاعی نداریم.

مرادی در پایان بابیان اینکه با اصل بی‌طرفی و دقت لازم آخرت خود را با دنیا هیچ‌کس عوض نمی‌کنیم، اضافه کرد: به‌زودی و در اسرع وقت نتیجه را به مردم اعلام می‌کنیم اما در خصوص اعلام زمان مشخص نمی‌توانم تا زمان پایان شمارش زمانی را اعلام کرد.

(برای دیدن گفت‌وگو ویدئویی ایسنا کلیک کنید)

***

برای اطمینان قلب همه این بازشماری صورت می‌گیرد

عضو هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان هرمزگان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اظهار کرد: برای اطمینان قلب همه این بازشماری را انجام می‌دهیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مصطفی ذوالقدر افزود: از الآن نمی‌توان گفت تقلب یا تخلفی صورت گرفته و به‌هیچ‌وجه ما بر این موضوع تأکیدی نداریم.

وی بابیان اینکه امیدواریم هیچ صندوقی مشکلی نداشته باشد، اضافه کرد: اگر مشکلی هم پیدا شد باید کاری کنیم تا تمامی داوطلبین راضی شوند که حقشان پایمال نشود.

ذوالقدر با اشاره به اینکه بسیاری از داوطلبین اکنون اعتقاددارند برخی صندوق‌ها در شمارش رأی با ایراد مواجه‌اند، تصریح کرد: بالغ‌بر 40 تا 50 داوطلب شکایت کرده و به این موضوع اعتراض داشته‌اند که حق آن‌هاست که اعتراض کرده و صندوق‌ها مورد بازشماری قرار بگیرد.

عضو هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: پیش از جلسه بحث شد که نمایندگان داوطلبین معترض حضورداشته باشند یا خیر که بنده تأکید کردم باید مقابل نمایندگان معترضین این بازشماری صورت بگیرد.

وی در پایان گفت: آن‌ها باید بدانند و ببینند مشکلی نیست و اگر هم مشکلی بود برابر قانون با تخلفات برخورد خواهد شد و اعضای هیئت عالی نظارت بر اجرای روند قانونی تأکیددارند.

(برای دیدن گفت‌وگو ویدئویی ایسنا کلیک کنید)

***

به‌واسطه شفاف‌سازی بازشماری صورت می‌گیرد

عضو هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان هرمزگان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اظهار کرد: به‌هرحال صیانت از آرای مردم وظیفه اصلی ماست و باوجود اعتمادی که به هیئت اجرایی و نظارت شهرستان داریم اما به‌واسطه شفاف‌سازی بازشماری صورت می‌گیرد.

حسین هاشمی تختی افزود: به دلیل آنکه اعتراض بر صندوق‌ها وجود دارد و مطمئن شویم که حقی از کسی ضایع نشده، از همان روزهای اول که اعتراض‌ها و شکایت‌های داوطلبین به دستمان رسید، در جلسه هیئت عالی نظارت استان به‌اتفاق نظر به این تصمیم رسیدیم که باید بازشماری صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: برخی اعلام می‌کردند این امر ضرورتی ندارد اما همگی بر این موضوع تأکید کردیم که باید بازشماری صورت بگیرد.

هاشمی تختی در پایان با تقدیر از زحمات فرماندار بندرعباس و سایر اعضای هیئت اجرایی شهرستان بندرعباس در برگزاری انتخابات، خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم تا خستگی در تن این زحمت کشان نماند و با این بازشماری رضایت همگی را کسب کرده و مانع از حرف‌وحدیث‌ها شویم و اگر حقی از کسی ضایع‌شده به حقش برسد.

(برای دیدن گفت‌وگو ویدئویی ایسنا کلیک کنید)

به گزارش ایسنا، از ساعت 9 صبح امروز بازشماری از 26 صندوق رأی انتخابات شورای اسلامی شهر بندرعباس با حضور احمد مرادی، حسین هاشمی تختی و حجت الاسلام سید مصطفی ذوالقدر و سایر اعضای هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراها، احمد پویافر، فرماندار بندرعباس و اعضای هیئت اجرایی انتخابات شهرستان بندرعباس به همراه محمدهادی منحصر و سعید اعتمادی نمایندگان داوطلبین معترض پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر بندرعباس آغاز شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: