• پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-5785-5
  • خبرنگار : 40
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار بندرعباس:

با دقت و جدیت در حال بازشماری هستیم/ طی ۴۸ ساعت آینده بازشماری آرا به اتمام خواهد رسید

فرماندار بندرعباس گفت: زمان قطعی اعلام نتایج بازشماری آرا مشخص نیست و کماکان بازشماری ادامه دارد و شاید این بازشماری به‌روز جمعه نیز موکول شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، احمد پویا فر شامگاه پنجشنبه ۱۸ خردادماه در جمع خبرنگاران، ابراز کرد: پس از پایان انتخابات مهلت‌های قانونی برای اعتراض به نحوه انتخابات وجود داشت و این فرآیند در هیئت اجرایی انتخابات شوراهای شهر و روستا اجرایی شد و در هیئت نظارت شهرستان بندرعباس نیز به همین منوال انجام شد و درنهایت هیئت نظارت استان پس از ۱۵ روز نتیجه صحت انتخابات را باید اعلام می‌کرد.

وی ادامه داد: هیئت نظارت پس از مهلت قانونی درخواست بازبینی و بازشماری تعدادی از صندوق‌های رأی را داشت و با هماهنگی‌های صورت گرفته امروز تعدادی از صندوق‌های آرا با حضور تعدادی از اعضای هیئت نظارت و اجرایی مورد بازبینی قرار گرفت که همچنان ادامه دارد.

پویا فر تصریح کرد: امیدواریم در یک فرآیند منطقی و قانونی این بازشماری انجام شود و بعد از اتمام و اعلام نظر هیئت محترم نظارت، قطعاً ما به‌عنوان مسئول اجرایی انتخابات آرا را به اطلاع شهروندان می‌رسانیم.

وی بیان کرد: اعتقادداریم مجریان انتخابات باید از آرای مردم صیانت کنند و همه اعضای هیئت اجرایی نظارت و عوامل انتخابات موظف و مکلف‌اند که قانون را رعایت بفرمایند و به اطلاع تمام داوطلبین می‌رسانم که در این موضوع اطمینان خاطر داشته باشند، زیرا همه متصدیان بر آن‌اند که از آرای آن‌ها صیانت به عمل آید و نهایت دقت را در بازشماری به کار می‌گیرند و اطمینان خاطر می‌دهم حتی یک رأی از داوطلبی به فرد دیگری داده نشود و همه آرا شمارش شود و هرکسی حقی دارد احقاق شود.

فرماندار بندرعباس خاطرنشان کرد: خواهش دارم شهروندان و داوطلبین اطلاعات خود را از مجاری رسمی و خبرگزاری‌های رسمی که معمولاً اطلاعات را از مسئولین مربوطه دریافت می‌کنند پیگیری کنند و از سایر شبکه‌های اجتماعی که شاید به دقت اخبار را نتوانند اعلام کنند توجه ای نداشته باشند چون آن‌ها مراجع رسمی نیستند.

وی اضافه کرد: وظیفه ما صیانت از آرای مردم، احقاق حقوق شهروندان و داوطلبین حضور در شورای اسلامی شهر و روستا است و باز با تأکید می‌گویم کسانی که کار بازبینی و بازشماری را برعهده‌گرفته‌اند با کمال بی‌طرفی کار قانونی خود را به‌درستی در حال انجام هستند.

پویا فر عنوان کرد: زمان قطعی اعلام نتایج بازشماری آرا مشخص نیست و کماکان بازشماری ادامه دارد و شاید این بازشماری به‌روز جمعه نیز موکول شود و به دلیل اینکه تعداد افراد محدودی از هیئت اجرایی و نظارت با دقت و جدیت مشغول به کار هستند کمی این بازبینی و بازشماری به طول بیانجامد که در طی ۴۸ ساعت آینده این کار به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: وقتی‌که صندوقی بازشماری می‌شود تعداد زیادی آرا وجود دارد و تا زمان بازشماری کامل آرای آن صندوق نمی‌توان گفت اختلافی نسبت به گذشته وجود دارد یا خیر، اما تا این لحظه اختلاف فاحشی در آرا مشاهده نشده است و فردا اطلاع دقیقی از این موضوع را اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

فرماندار بندرعباس در پایان گفت: از اصحاب رسانه، خبرگزاری‌های و نشریات محلی که از ابتدای برگزاری انتخابات ما را در اطلاع‌رسانی صحیح به مردم یاری کردند تشکر می‌کنم و مطمئنم این آگاهی بخشی‌های صحیح در اطمینان خاطر برای شهروندان و داوطلبین مؤثر خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: