• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-4787-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

صادقی در گفت و گو با ایسنا:

مسئولین هرمزگان تنها شعار می دهند/اینکه هنرمند هرمزگانی حال خوبی ندارد برای من یعنی درد!

خواننده گروه مشکی پوشان گفت: مسئولین استان هرمزگان تنها به شعار دادن و مسائل حاشیه‌ای و فروش ساحل می‌پردازند درحالی‌که در بندرعباس تنها یک سالن کنسرت برای اجرای موسیقی وجود دارد که بر روی صحنه آن حضور پیداکرده‌ام و چهار سال است در قسمت زیرین میکروفن، چوبش شکسته اما کسی آن را عوض نکرده است!

رضا صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، در خصوص وضعیت نامناسب جسمی"موسی کمالی" خالق نوای جهله، افزود: قبل از هر چیزی باید از این موضوع ابراز تأسف کنم و از این وضعیت به‌هیچ‌وجه اطلاع نداشتم.

مدت‌هاست از حال و احوال هنرمندان بندرعباسی اطلاع ندارم

وی با بیان اینکه متأسفانه به دلیل حواشی که در فعالین هنری بندرعباسی وجود دارد بیشتر از حواشی یکدیگر خبردار می‌شویم تا از حال یکدیگر، تصریح کرد: مدت‌هاست از حال و احوال هنرمندان بندرعباسی اطلاع ندارم گرچه این موضوع توجیهی نیست که از یاد موسی کمالی غافل شوم.

صادقی با اشاره به اینکه موسی کمالی از معدود افرادی است که هرمزگان در موسیقی خود داشته است، اضافه کرد: زمانی کمالی صحبت از نواختن با جهله را به میان آورد که کمتر کسی از آن اطلاع داشت و بسیار خوشحالم که مدت‌ها با این هنرمند برجسته همکاری داشته‌ام.

متأسفانه در بین فعالین موسیقی بندرعباس همدلی وجود ندارد

این هنرمند مطرح پاپ با بیان اینکه متأسفانه در بین فعالین موسیقی بندرعباس همدلی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: نگاهی در موسیقی بندرعباس وجود دارد که انگار حق کسی را خوردم و نمی‌دانم چرا این نگاه وجود دارد و به‌جز عده محدودی که هم خوب کار می‌کنند و هم منش بالای دارند، پیش هر کس می‌نشینم گلایه می‌کند.

صادقی با بیان اینکه برخی ضعف خود را در به هدف نرسیدنشان به گردن دیگران انداخته و دیگری را مقصر می‌دانند و دوری می‌کنند، اظهار کرد: پس از گزارش روز گذشته ایسنا در خصوص وضعیت موسی کمالی با چند جا تماس گرفتم تا بتوانیم به کمک یکدیگر این موضوع را برطرف کنیم.

این نوع بیان کمالی، یعنی کارد به استخوانش رسیده است

وی با اشاره به اینکه کمالی فردی محجوب در بین اهالی موسیقی هرمزگان است، افزود: وقتی وی اعلام کمک می‌کند یعنی کارد به استخوانش رسیده است و فردی که این‌قدر برای تعالی موسیقی تلاش کرده و عمر خود را گذاشته تا در وضعیت نامناسب جسمی به سر ببرد اگر به دادش نرسیم از بی‌معرفتی نشأت می‌گیرد.

خواننده گروه مشکی پوشان با بیان اینکه طی تماسی با رئیس انجمن موسیقی استان هرمزگان در خصوص برگزاری جشن گلریزان به پاسداشت زحمات موسی کمالی صحبت‌هایی انجام دادیم، خاطرنشان کرد: فقط بحث درمان موسی کمالی مطرح نیست اکنون باید تمامی مسئولین پای‌کار باشند و برای پس از درمان این هنرمند شایسته استان هم نیز فکری شود.

اینکه هنرمند هرمزگانی حال خوبی ندارد برای من یعنی درد!

وی با اشاره به اینکه چند صباحی است شنیدم که "علی کو بریم" یکی از بزرگان نواختن ساز در هرمزگان حال خوبی ندارد و این برای من هرمزگانی یعنی درد، اضافه کرد: به‌رسم ادب دریکی از ترانه‌های آلبوم جدیدم به نام دل بی‌غم، نام این استاد موسیقی را آوردم تا به‌طور رسمی وی را به‌عنوان یکی از سرمایه‌های موسیقی استان به دیگر مناطق معرفی کنم.

مسئولین هرمزگان تنها به شعار دادن و مسائل حاشیه‌ای مشغولند

صادقی با بیان اینکه کسی به داد موزیسین‌های به‌ویژه در استان هرمزگان نمی‌رسد، تصریح کرد: مسئولین استان هرمزگان تنها به شعار دادن و مسائل حاشیه‌ای و فروش ساحل می‌پردازند درحالی‌که در بندرعباس تنها یک سالن کنسرت برای اجرای موسیقی وجود دارد که بر روی صحنه آن حضور پیداکرده‌ام و چهار سال است زیر میکروفن چوبش شکسته اما کسی آن را عوض نکرده است!

متولیان فرهنگ و ارشاد هرمزگان مانند بنگاه مشغول اعطا مجوز کنسرت هستند

وی با انتقاد از متولیان فرهنگ و هنر هرمزگان که مانند بنگاه مشغول اعطا مجوز کنسرت هستند درحالی‌که وجود هنرمندان سبب رسیدنشان به مسئولیتشان بوده است، اظهار کرد: مخاطب من تمامی مسئولان به‌ویژه استاندار هرمزگان، فرماندار و شهردار بندرعباس است که چطور هنرمندان در مراسم افتتاحیه و اختتامیه و افتتاح پروژه گل سرسبد هستند اما در مریضی و گرفتاری حتی به خود اجازه نمی‌دهند حالش را جویا شوند.

پشت سر هنرمند شهرم می ایستم

صادقی با اشاره به اینکه حاضرم مجوز اجرا به بنده ندهند اما پشت سر هنرمند شهرم بایستم، افزود: تا آخرین لحظه از هنرمندان شهرم حمایت می‌کنم و امیدوارم با نگاهی خوب اتفاقی پیش بیاید که خاطره‌ای ماندگار در ذهن اهالی هنر باقی بماند و بنده این اتفاق را رها نمی‌کنم و حتی شده پیش رئیس‌جمهور و وزیر ارشاد هم می‌روم تا حال کمالی را دیگر این‌گونه نبینم.

وی با بیان اینکه وقتی صحبت‌های کمالی را شنیدم خودم را جایش گذاشتم و اینکه مادرش از رفتن فرزندش به سمت هنر گلایه می‌کند، ترسیدم، ادامه داد: جای تأسف دارد صدای هنرمندانی همچون موسی کمالی‌ها، قنبر راست‌گوها، علی کو بریم ها و بسیاری دیگر به گوش مسئولان شهرم نمی‌رسد این یعنی درد.

خودمان باید به فکر خودمان باشیم

این هنرمند پاپ با اشاره به اینکه یک مسئول برای خدمت به من هنرمند پشت میز می‌نشیند یا به مجلس راه پیدا می‌کند، افزود: وقتی یک هنرمند نتواند خودش را به خود نشان بدهد و آیینه او را نپذیرد، جای تأسف دارد.

صادقی با بیان اینکه امیدوارم خیرین و مردم هرمزگان با حضور در جشن گلریزان نشان دهند که خودمان باید به فکر خودمان باشیم، اضافه کرد: از اینکه جهان کاری‌ام مرا مجبور کرده از دیارم دورباشم، رنج می‌برم وگرنه یک سازمان مردم‌نهاد تأسیس و هنرمندان را حمایت می‌کردیم تا شاهد نباشیم هرروز هنرمندانمان خانه‌نشین شوند و صدها تأسف برای مسئولین فرهنگ و ارشاد هرمزگان که  بزرگانی چون توحدی، رضایی، قویدل، ایرانمنش و راستگو داده‌اند را فراموش کرده‌اند.

چه کسی جواب جوانی از دست رفته موسی کمالی را می‌دهد

خواننده آلبوم یعنی درد با اشاره به اینکه هنرمندان هرمزگانی برای حضور در فستیوال‌های خارج از کشور، کشور و شهرستان‌ها خوب اما برای زندگی و امرار و معاش هیچ‌کس حالی از آن‌ها نمی‌پرسد، تصریح کرد: چه کسی جواب جوانی از دست رفته موسی کمالی را می‌دهد که برای موسیقی گذاشت و تنها طلب کمک می‌کند نه اینکه بگوید ماشین یا خانه می‌خواهد.

دیگر دردها زیر پارچه پنهان نمی‌شود

صادقی در خصوص استقبال مردم از آلبوم جدیدش به نام "یعنی درد" افزود: یکی از اتفاق‌های خوب رضایت مردم از آلبوم جدیدم بود، آلبومی که با موضوعات اجتماعی و عاشقانه اما به‌طورکلی نقد درد اجتماعی مردم وارد بازار شد و اکنون هر جا دردی یا مشکلی دیده می‌شود، مردم خود آن را اعلام می‌کنند و دیگر دردها زیر پارچه پنهان نمی‌شود و امیدوارم این دردها به گوش مسئولین برسد.

وی در پایان ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدار حادثه تروریستی تهران، گفت: درد جامعه را نمی‌توان فراموش کرد و باید به دنبال درمانش برویم و باید به این موضوع واقف باشیم که باید خودمان به فکر خودمان باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: