• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-1584-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش تعاملات با عمان از طریق بندر شهید باهنر/ استفاده از ظرفیت کشتی های ایرانی در سفر به عمان

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر دستاوردهای سفر هیأت تجاری استان هرمزگان به بندر خصب کشور عمان به منظور افزایش تعاملات تجاری، مسافری و گردشگری دریایی با این کشور را تشریح کرد و گفت: در این سفر برای اولین بار در سفر های مسافری بین المللی از ظرفیت شناورهای ایرانی استفاده شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، محمد محسنی صبح امروز در نشستی خبری که با همراهی هیات تجاری استان هرمزگان به این کشور سفر کرده بود، با تشریح دستاوردهای این سفر، اظهار کرد: در راستای اجرای مفاد تفاهمنامه مشترک گسترش فعالیت های تجاری، مسافری و گردشگری استان هرمزگان و استان مسندم کشور عمان، به دعوت استاندار مسندم در قالب یک کارگروه به بندر خصب عمان سفر کردیم.

وی افزود: مشاور و نماینده استاندار هرمزگان، مدیر و معاون اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و رئیس اتاق بازرگانی اعضای هیأت تجاری استان هرمزگان را تشکیل می دادند که در مذاکرات و رایزنی های با طرف عمانی روند فعلی فعالیت های تجاری، مسافری و گردشگری و چالش ها و راهکارهای افزایش مراودات تجاری وگردشگری مورد بررسی قرار گرفت.

محسنی با اشاره به دستاوردهای این سفر و تصمیمات اتخاذه شده در نشست های تخصصی، خاطرنشان کرد: قرار شد برای رونق بیشتر و بهتر خط مسافری و گردشگری خصب-قشم- باهنر تعامل و مشارکت اجرایی جدیدی انجام شود و با استفاده از رمپ متحرک مستقر در بندر شهید باهنر، امکان ارائه خدمات به شناور عمانی به منظور انتقال خودروهای شخصی اتباع عمان و ایران به دو کشور فراهم شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده به منظور ارایه خدمات تسهیل گر برای توسعه خدمات گردشگری و مسافری، گفت: موضوع تبلیغ محیطی فعالیت گردشگری – بندرعباس به خصب و کاهش هزینه های چاپی در دو بندر از سوی بخش خصوصی و دولتی صورت پذیرد.

به گفته وی، فعال سازی تجارت بین بنادر ایران و عمان مطرح و موضوعات صادرات میوه و تره بار از ایران به عمان با توجه به فاصله کم بین بندر باهنر و بندر خصب نیز مطرح و مقرر شد طرفین برای فعالیت بیشتر این خط تجاری تلاش کنند.

محسنی از فعال شدن مرکز تجاری و برپایی مستمر نمایشگاه عرضه مستقیم کالای ایرانی در عمان و همچنین افزایش تعاملات بهداشتی و بیمارستانی به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای این سفر سخن به میان آورد و افزود: ساخت بیمارستان تخصصی چشم و اعزام پزشکان استان به خصب از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در این سفر بود که بندر شهید باهنر آمادگی کامل خود را برای انتقال تجهیزات و همکاری لازم برای تقویت روابط اقتصادی و دریایی دو کشور اعلام کرده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر استفاده از ظرفیت شناورهای ایرانی برای اولین بار در مسافرت های بین المللی را از جمله نکات قابل توجه این سفر دانست و عنوان کرد: این موضوع نشان از توانایی و ظرفیت خوب شناورهای ایرانی دارد و یکی از شروط هیات ایرانی برای برقراری خط مسافری و گردشگری بین دو کشور استفاده از ظرفیت شناور های ایرانی در این خطوط بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: