• پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-7885-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرمانده ناوگروه نیروی دریایی چین:

فاصله جغرافیایی مانع دوستی و تعاملات ایران و چین نمی‌شود

فرمانده ناوگروه نیروی دریایی چین گفت: توقع دارم در آینده تبادلات و همکاری نیروی دریایی دو کشور بیش‌ازپیش تقویت‌شده و با تشریک‌مساعی دو طرف به‌طور مشترک، صلح و ثبات پابرجا و ماندگار و منطقه را حفظ کند و آینده باشکوه‌تری را برای روابط دو کشور بسازیم.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، دریادار شن هائو صبح امروز در جمع خبرنگاران افزود: به مناسبت 46 امین سالگرد برقراری روابط سیاسی چین و ایران، در رأس ناوگروهی با احساسات دوستانه و صمیمانه با آرزوی اجرای رزمایش مشترک دریایی هماهنگ، مشتاقانه به شهر بندرعباس سفر کردم.

وی اظهار کرد: امروز با برقراری ارتباط با دوستان ایرانی راه صلح و دوستی، راه پیشرفت و توسعه برقرار خواهد شد. چین و ایران کشورهای باستانی و متمدن در قاره آسیا هستند و روابط دوستانه دو ملت دارای سابقه بسیار طولانی بوده که به بیش از 2 هزار سال پیش بازمی‌گردد.

دریادار شن هائو خاطرنشان کرد: طی سال‌های اخیر بسط و توسعه روابط چین و ایران روند خوبی داشته است و تبادلات زیادی صورت گرفته و اعتماد سیاسی تعمیق یافته به‌خصوص تعاملات نیروی دریایی کشور عمیق‌تر شده است و همکاری‌های دونیرو نیز به‌طور مطلوب و ثابت به‌پیش می‌رود.

فرمانده ناوگروه نیروی دریایی چین اضافه کرد: به‌محض ورود به بندرعباس مهربانی دوستان ایرانی مخصوصاً دوستان نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران را احساس کردم و فرصت را غنیمت شمارده و به نمایندگی تمامی اعضای ناوگروه از برنامه‌ریزی گرم و دقیق دوستان ایرانی صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: علاوه بر این سفارت چین در ایران، شرکت‌های چینی و همچنین هم‌وطنان چینی نیز برای سفر ناوگروه به ایران تدارکات بسیار خوبی دیده‌اند، از زحمات همگی متشکرم.

فرمانده ناوگروه نیروی دریایی چین اضافه کرد: این ناوگروه چینی متشکل از ناوشکن   chang chung ،ناو پشتیبانی   chao hu  ، ناو رزمی   jin zhou  به همراه یک بالگرد در 23 آوریل شهر نانگ های چین را ترک کرد و در مسیر خود از کشورهای فیلیپین، ویتنام، مالزی، بنگلادش، سریلانکا و پاکستان بازدید کرده است و امروز به شهر بندرعباس وارد شدیم.

وی افزود: در این سفر چهارروزه نیروی دریایی دو کشور برنامه‌های گوناگونی همچون ملاقات‌ مقامات عالی‌رتبه دوجانبه، تبادلات تخصصی، بازدید از ناوگان متقابل و مسابقات ورزشی خواهد داشت.

دریادار شن هائو افزود: باور دارم با اجرای موفقیت‌آمیز این برنامه‌ها تعاملات و اعتماد نیروی دریایی دو کشور بیش‌ازپیش تقویت‌شده و دوستی دو طرف نیز تحکیم خواهد یافت.

فرمانده ناوگروه نیروی دریایی چین خاطرنشان کرد: چین و ایران ازنظر جغرافیایی چند هزار کیلومتر فاصله‌دارند اما این فاصله مانع دوستی و تعاملاتمان نمی‌شود و توقع دارم در آینده تبادلات و همکاری نیروی دریایی دو کشور بیش‌ازپیش تقویت‌شده و با تشریک‌مساعی دو طرف به‌طور مشترک، صلح و ثبات پابرجا و ماندگار و منطقه را حفظ کند و آینده باشکوه‌تری را برای روابط دو کشور بسازیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: