• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-1190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

میناب؛ گلستان تاریک خلیج‌فارس+فیلم

شهر میناب که عنوان دومین شهر استان هرمزگان را با خود یدک می‌کشد، این شب‌ها تاریکی‌اش بیشتر به چشم می‌آید و تاریکی میهمان ناخوانده‌ای است که مهمان خیابان‌های شهر میناب شده و این توصیف ناخوشایند این روزهای گلستان خلیج‌فارس است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس در میناب، شاید شما هم‌ هنگام رانندگی‌ شبانه در برخی خیابان‌ها و یا ‌گذر از کوچه‌ها و محله‌های شهر میناب به این واقعیت رسیده باشید که نه‌فقط مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و… بلکه یک شهر، شب‌هنگام در تعطیلی مطلق فرو می‌رود.

تاریکی همیشه برای آدمی هراس‌آور بوده است و در مقابل استفاده از نور برای روشنایی در فضاهای نا ایمن (فضاهای بی‌دفاع) شهری موجب افزایش امنیت شهروندان در فضای شهر می‌شود اما تاریکی بخشی از خیابان‌ها و کوچه‌ها این روزها موجب نارضایتی شهروندان مینابی را در پی داشته است.

کمبود روشنایی در محله‌ها و کوچه‌ها، زمینه حضور بی‌دغدغه مجرمان و سارقان را فراهم می‌آورد، اگر مسئولان شهری برای صرفه‌جویی در مصرف برق چنین تصمیمی گرفته‌اند باید به عواقب خطرناک چنین اقدامی نیز بی‌توجه نباشند.

این روزها شهرتاریک شده است، چراغ خیابان‌ها و کوچه‌ها یا خاموش است و یا اگر روشن است نور آن بسیار ضعیف است و این موضوع مشکلات بسیاری را برای مردم به وجود آورده است.

احتمال بزهکاری در شهر تاریک

تاریکی تأثیر بسزایی در نا امنی دارد و به‌تبع هرچه شهر روشن‌تر باشد احتمال بزهکاری کمتر است . قبل از این هم توسط مردم اعلام‌شده است که چند نقطه از شهر با مشکل تاریکی مواجه است که متأسفانه هنوز رفع مشکل نشده‌اند.

مشکل بعضی نقاط را به‌صورت مقطعی برطرف کرده‌اند اما هنوز نقاط تاریک بسیاری در سطح شهر میناب وجود دارد که مشکلشان هنوز هم به قوت خود باقی است.

نقش تاریکی در تصادفات

تاریکی معابر نقش بسزایی در وقوع تصادفات دارد، در حال حاضر خیابان عباسی و پل بسیج تا محدوده پنجشنبه‌بازار، بلوار آل محمد، بلوار رسالت به سمت زهوکی  و قسمت‌هایی از بلوار امام و … در بحث روشنایی مشکل‌دارند و این مسئله مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است.

بارها نیز در جلسات اداری هر سوی مسئولین این موضوع مطرح‌شده است  اما متأسفانه این مشکل هنوز حل‌نشده است.

به گزارش ایسنا، تاریکی برخی معابر شهر میناب که مدتی است جای خود را با روشنایی لامپ مغازه‌ها و خودروهای عبوری عوض کرده، بلای جان شهروندان مینابی شده و آن‌ها را گلایه‌مند کرده است.

گزارش از عین اله چملی نژاد، خبرنگار ایسنا، منطقه خلیج‌فارس


انتهای پیام

فایل های پیوست

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: