• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-5787-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

چه خوب در این شب فرصت بندگی را از دست ندادیم...

گذر ایام و رسیدن به بیست و سومین روز از ماه مهمانی خدا خبر از شبی در دل خود داشت، شبی که در وصف آن همین بس که افضل از هزار شب است و از آن به‌عنوان شب سرنوشت آدمیان یاد می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، آیین‌ احیای شب‌ قدر شب گذشته(27 خرداد) با حضور پرشور مردم برگزار و مساجد و حسینیه‌ها تا سپیده‌دم صبح پذیرای بندگانی بود که حرم امن الهی را برای تورع جستن به درگاهش در این شب‌های پرفضیلت انتخاب کرده بودند و ندای "الغوث الغوث خلصنا من النار یارب" را می‌شد در جای‌جای این سرزمین به گوش شنید.

  شبی که در آن شیطان در غل و زنجیر قرارگرفته و بندگان خدا بیش‌ازپیش به معبود خود نزدیک‌تر می‌شوند و در سرتاسر ساعات آن دست‌های خالی بندگان به‌سوی خالق هستی از سر نیاز به دعا برداشته و از درگاهش طلب آمرزش می‌کنند از هر آنچه در یک سال گذشته از غفلت‌ها و گناهانی که انجام داده‌اند و از مدبر هستی بهترین سرنوشت را طلب می‌کنند و برای رسیدن به این خواسته‌شان تاریکی شب را با چشمانی اشک‌بار به سپیده‌دم صبح پیوند می‌زنند.

هرساله و با فرا رسیدن شب‌های قدر که با ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) همراه است لحظاتی ناب از خلوت بنده و معبود را می‌توان در جای‌جای میهن اسلامی دید.

مهمان قلب‌های عاشق بار سفرش را بسته و ساعت‌ها را پشت ثانیه‌ها به انتظار نشسته تا زمان وداع فرا رسید.

آری بهار رمضان رو به اتمام است و قلب‌ها می‌گیرد از تمام شدن مهمانی‌ها خالصانه، نداهای یا رب و لبیک‌های عاشقانه.

قلب انسان این روزها از وداع مهمانی که میزبانش خدا و خالق انسان بوده بس دلگیر است؛ ماه مهمانی خدا رو به اتمام است و قلب‌ها هنوز منتظر ظهور ...

رمضان هدیه‌های بی‌انتهایی همچون شب‌های لیالی را دارد که سعادت این هدیه‌ها تنها نصیب عاشقانی می‌شود که دل‌وجان را لحظه‌های ناب این ماه سپرده‌اند.

لیالی قدر هدیه‌‌ای گران‌بها است که نه‌تنها جان انسان را صفا می‌دهد بلکه روح و جان آن را طراوت و شادابی می‌بخشد؛ فرصت را غنیمت شمار و از این لحظه‌های ناب استفاده کن.

چه عالی فرصت بندگی را غنیمت دانستیم و با ندای شب‌نشینان حریم کبریا هم‌نوا شدیم و معبودت را خالصانه فریاد زدیم تا غبار دلت زدوده شود.

دو شب از شب‌های ارزشمند بهار قرآن و شب‌زنده‌داری گذشته بود اما دیشب فرصتی برای مهمانی دوباره با معبود و اعتراف به گناهان بود.

شبی که پرونده یک سال از عمر انسان بسته‌شده و  چه خوب در این شب فرصت بندگی را از دست ندادیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: