• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-8585-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان:

شب قدر شب پناهنده شدن به قرآن و زیر چتر قرآن قرار گرفتن است

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان شب قدر را شب آشنایی و آشتی باخدا دانست و عنوان کرد: شب قدر، شب پناهنده شدن به قرآن و زیر چتر قرآن قرار گرفتن است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی شب گذشته(27 خرداد) در سومین شب از لیالی قدر در جمع مردم بندرعباس، بابیان اینکه در قرآن کریم از شب قدر به‌عنوان شبی یادشده که افضل از هزار ماه است، افزود: اگر فضیلت و ارزش هزار ماه را محاسبه کنیم بیش از 84 سال می‌شود.

  وی بیان کرد: اگر توفیق الهی نصیب شود و انسان سعادتمند مورد لطف ویژه حق‌تعالی قرار گیرد و شب قدر را به‌خوبی درک کند راه چندین ساله را یک‌شبه طی کرده است.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به منزلت شب‌های قدر، تصریح کرد: شب قدر در قرآن کریم گاهی به‌عنوان لیلة‌المبارکه معرفی‌شده است و در سوره مبارکه قدر هم خداوند می‌فرماید شما چه می‌دانید شب قدر چیست، این ماه از هزار ماه برتر است.

وی شب قدر را تجلی‌گاه توحید، امامت و ولایت دانست و عنوان کرد: حقیقت و روح شب قدر همان ولایت محمد و آل محمد(ص) است.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان شب قدر را شب آشنایی و آشتی باخدا اشاره و اظهار کرد: این شب، شب بازگشت به‌سوی خداوند رحمان، رحیم، عطوف، کریم و قادر است.

وی بابیان اینکه شب قدر شب پناهنده شدن به قرآن و زیر چتر قرآن قرار گرفتن است، اضافه کرد: یکی از دستاوردهای ماه رمضان پاک شدن وجود انسان از بدی‌های و آلودگی‌ها است و روزه توأم با نماز و خلوص نیت در اجرای فرایض الهی باعث معنویت در وجود آدمی شده و آثار آن به انسان بازمی‌گردد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی اظهار کرد: فرایض دینی سبب تطهیر وجود آدمی در ابعاد معنوی شده و اخلاق را در وجود انسان تقویت می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان بیان کرد: قدر لیالی قدر و بخصوص شب آخر را بدانیم و هر چه دعا در دل داریم را به درگاه خداوند متعال بیان کنیم و بدانیم که دستی بالاتر از دست خداوند برای رفع حوائج انسان‌ها وجود ندارد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی ادامه داد: دعاهایتان در شب آخر ماه رمضان را با خواندن آیات قرآن همراه کنید و سعی کنید تا در این شب قدر هر چه می‌توانید قرآن بخوانید چون قرآن درهای رحمت را به‌سوی انسان می‌گشاید و دعا را برآورده می‌سازد.

وی ادای حق والدین را بر دوش فرزندان در این شب‌های ماه مبارک رمضان یادآور شد و تصریح کرد: برای شادی روح مادران و پدران مرحوم شده خویش قرآن بخوانید و در این شب‌های قدر برای سلامتی والدینتان و شفای بیماران بسیار دعا کنید.

امام‌جمعه بندرعباس ادامه داد: درهای رحمت و برکت الهی در همه زمان‌ها بخصوص ماه مبارک رمضان به روی بشر باز است و بخصوص شب‌های قدر این درها بیش از هر زمان دیگری برای پذیرفتن توبه بندگان و بهره‌مندی از هدایت الهی گشوده می‌شود و هر مؤمنی باید قدر این شب‌ها را به‌خوبی بداند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تفکر در باب خلقت انسان و تفکر در آیات قرآن کریم و رسالت‌های انسان در این دنیا و سرنوشت انسان در این جهان ازجمله زوایای مختلف فکری است که در این شب‌ها می‌تواند به خودشناسی انسان کمک کرده و درهای جدیدی از اندیشه خدا شناسانه را به روی انسان بگشاید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: