• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-1984-5
  • خبرنگار : 40
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل سابق راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هرمزگان:

افتخارم خدمت در قلب اقتصاد کشور است

مدیرکل سابق راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هرمزگان گفت: سالانه نزدیک به 110 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی هرمزگان صورت می‌گیرد که 35 درصد از آن‌ها وسایل نقلیه سنگین هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، علیرضا مجرد صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هرمزگان، اظهار کرد: خدا را شاکر هستم که سی سال توانستم به کشور عزیزم خدمت کنم و این خدمت را در هرمزگان به پایان رساندم.

وی ادامه داد: از سال 1377 وارد مجموعه راهداری شدم و در استان‌های متعددی خدمت کردم و آخرین سال‌های خدمتم در قلب اقتصاد کشور و نقطه مهم خدمات حمل‌ونقل کشور پایان یافت.

مجرد بیان کرد: استان هرمزگان در بخش ترانزیت رتبه اول کالاهای ورودی و رتبه دوم خروجی کشور را دارد و یکی از موفقیت‌های ما در این استان پیوند اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با دانشگاه هرمزگان بود که منجر به 10 تحقیق در حوزه حمل‌ونقل استان شد و آخرین پروژه‌ای که در دست اقدام است سند توسعه استان هرمزگان است.

مدیرکل سابق راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هرمزگان ابراز کرد: استان هرمزگان به‌عنوان پایتخت حمل‌ونقل کشور نام‌برده می‌شود و باید همه برنامه‌های آن بر اساس مطالعات صورت بگیرد و امیدواریم با پیگیری سند توسعه، هرمزگان در شمار استان‌های اولی باشد که سند توسعه بخش حمل‌ونقل خودش را تدوین کرده است.

وی افزود: این پیوند علمی با دانشگاه هرمزگان باعث شد که کلیه امور در پایانه بار بندرعباس که شامل 3 هزار ناوگان ورودی است به‌صورت الکترونیکی انجام شود و از بدو ورود کامیون‌ها تمام این فعالیت‌ها به‌صورت سامانه‌ای انجام می‌شود.

مجرد خاطرنشان کرد: ارتباط خروجی پایانه با ورودی اسکله شهید رجایی برقرار است و 80 درصد از جابه‌جایی کالاهای پایانه حمل‌ونقل کالای بندرعباس از این بندر انجام می‌شود و اتصال بندر شهید رجایی به‌صورت سامانه‌ای با گلوگاه شهید میرزایی از دیگر فعالیت‌هایی است که در این مدت صورت گرفته است که با حمایت‌های مجموعه استان این امر محقق شده است.

وی اضافه کرد: بیشتر افرادی که در این مجموعه به فعالیت می‌پردازند از بومیان هستند و هدف ما از این امر این بود که با توجه به شرایط آب و هوایی استان هرمزگان و عدم ماندگاری نیروهای غیربومی از نیروهای بومی به دلیل عملکرد بهتر استفاده کنیم.

مدیرکل سابق راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هرمزگان تأکید کرد: در سال گذشته 8 دوربینی که در محورهای هرمزگان وصل شده بود به 40 دستگاه رسید و این امر باعث کاهش 18 درصدی تصادفات در سال 95 و کاهش 15 درصدی تلفات جاده‌ای در سال گذشته شد و بر اساس تفاهم‌نامه جدید این تعداد دوربین تا پایان شهریورماه سال جاری به 80 دستگاه می‌رسد.

وی ادامه داد: 3 بارندگی بسیار سنگین را در مدت اخیر در استان پشت سر گذاشتیم که کم‌سابقه بود و سبب خسارت به 103 روستا شد که توانستیم با همکاران خود در حوزه راهداری با شرایط مالی سختی که در این حوزه داشتیم توانستیم آن مرحله را نیز پشت سر بگذاریم و حدود 200 کیلومتر روکش راه‌ها در محورهای مواصلاتی را داشته‌ایم.

مجرد عنوان کرد: همچنین 200 کیلومتر از راه‌های هرمزگان را با کمک خیرین راه‌اندازی کرده‌ایم که هرمزگان در این بخش نیز دارای خیرین بسیار خوبی است و در حوزه راهداری حدود 8 هزار تابلو در محورهای مواصلاتی نصب‌شده است و در شمار استان‌هایی هستیم که ترافیک سنگین دارد و سالانه نزدیک به 110 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی این استان صورت می‌گیرد که 35 درصد از آن‌ها وسایل نقلیه سنگین هستند.

وی در پایان گفت: 28 سال فعالیت مدیریتی داشته‌ام که همه آن را مدیون پدر، مادر، همسر و فرزندانم هستم و از شرایطی که همسرم در این سال‌ها برایم محیا کرد تشکر می‌کنم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: