• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-9285-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی هرمزگان:

به تکلیف خود عمل کرده ایم/امیدوارم هیئت مرکزی نظارت کشور همکاری کند+فیلم

عضو هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان هرمزگان بازشماری کلی برای روشن شدن اعتراضات و پرهیز از حرف‌وحدیث‌ها صورت می‌گیرد،خاطرنشان کرد: اگر نواقصی در انتخابات شورای شهر بندرعباس وجود دارد، باید برطرف شود و درهرصورت اعضای هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان به وظیفه و تکلیف خود عمل کرده‌اند و امیدوارم هیئت اجرایی و مرکزی نظارت کشور همکاری کنند تا خواسته به‌حق داوطلبین معترض عملی شود.

حسین هاشمی تختی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، با تأکید بر اینکه مسئولین برگزارکننده انتخابات امانت‌دار آرای مردم بوده و از آن باید صیانت کنند، افزود: پس از برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان هرمزگان، شکایت‌های بسیاری به دست هیئت عالی نظارت بر انتخابات رسید.

وی با بیان اینکه قریب به 50 نفر نسبت به نتایج انتخابات شورای شهر بندرعباس اعتراض داشتند، اظهار کرد: هیئت عالی نظارت بر صندوق‌های بیشترین شکایت واصله، تأکید بر بازشماری داشت که این امر پس از برگزاری جلسات مختلف به تعداد 26 صندوق رسید.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بازشماری 26 صندوق شاهد تغییراتی بودیم که حتی شاهد جابجایی یک نفر در لیست منتخبین بودیم و به همین دلیل تصمیم بر بازشماری مابقی صندوق‌های باقیمانده گرفتیم.

هاشمی تختی با اشاره به اینکه هر سه نماینده مجلس عضو هیئت عالی نظارت بر بازشماری کلیه صندوق‌های انتخابات شورای شهر بندرعباس تأکیددارند، عنوان کرد: در جلسه هیئت عالی نظارت این موضوع مصوب شد و طی نامه‌ای به فرماندار بندرعباس ابلاغ شد.

عضو هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان هرمزگان ادامه داد: به نظر می‌رسد ازلحاظ آیین‌نامه نیاز به مجوز هیئت عالی نظارت بر انتخابات کشور باشد که در این خصوص نامه‌نگاری شده است و به‌احتمال‌زیاد بازشماری با حضور خود هیئت مرکزی نظارت کشور این امر صورت می‌گیرد زیرا جز خواسته‌های داوطلبین معترض است.

وی با بیان اینکه بازشماری کلی برای روشن شدن اعتراضات و پرهیز از حرف‌وحدیث‌ها صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: اگر نواقصی در انتخابات شورای شهر بندرعباس وجود دارد، باید برطرف شود و درهرصورت اعضای هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان به وظیفه و تکلیف خود عمل کرده‌اند و امیدوارم هیئت اجرایی و مرکزی نظارت کشور همکاری کنند تا خواسته به‌حق داوطلبین معترض عملی شود.

وی در پایان در خصوص برخی سخنان مبنی بر درگیری لفظی معاون استاندار هرمزگان با یکی از اعضای هیئت عالی نظارت، گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم و تنها در فضای مجازی این موضوع را شنیده‌ام.

***

برای دیدن گفت‌وگو ویدئویی ایسنا کلیک کنید


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: