• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-1290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

علت غرق شدن كشتي دنا در کیش، سهل‌انگاری خدمه كشتي بوده است

كشتي دنا به دليل سهل‌انگاری خدمه اين كشتي در اسكله بندر تجاري كيش غرق شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، كشتي مسافربري دنا كه در اسكله 16 بندر تجاري كيش پهلوگرفته بود به دليل سهل‌انگاری خدمه كشتي و بازماندن دريچه مجاور اگزوز سمت چپ و شدت آب‌گرفتگی غرق شد.

مدیرعامل شركت توسعه و مديريت بنادر و فرودگاه‌های كيش در این خصوص در جمع خبرنگاران گفت: پس‌ازاینکه ساعت 6 صبح امروز خدمه كشتي تجاري دنا، متوجه عدم تعادل اين كشتي و ورود آب در قسمت خن و فضاي داخلي كشتي شدند به مسئولان بندرگاه اطلاع دادند.

موسوی افزود: باوجوداینکه ما به‌سرعت در محل حاضر شديم و براي خارج كردن آب از كشتي تلاش فراواني شد، شدت آب‌گرفتگی به‌اندازه‌ای بود كه درنهایت كشتي کاملاً در آب فرورفت.

وی  با اشاره به اينكه در اين حادثه هیچ‌یک از 8 خدمه حاضر در كشتي آسيب نديدند، بیان کرد: پس از بررسي تيم غواصي مشخص شد كه دريچه مجاور اگزوز سمت چپ به دليل بی‌توجهی خدمه كشتي بازمانده و در طول شب آب به‌شدت وارد كشتي شده است. البته خوشبختانه به دليل اينكه بدنه كشتي بسيار سالم بوده و هیچ‌گونه پارگي و يا شكستگي وجود نداشته است می‌توان به‌سرعت مشكل را برطرف كرده و كشتي را دوباره بر سطح آب غوطه‌ور كرد.

مدیرعامل شركت توسعه و مديريت بنادر و فرودگاه‌های كيش تصريح كرد: در حال حاضر دو تيم غواصي بررسی‌های لازم را انجام داده و تلاش می‌کنند تا با استقرار پمپ‌های قوي آب را از درون كشتي تخليه كنند تا دوباره كشتي بر سطح آب غوطه‌ور شود.

موسوي افزود: با تلاش بی‌وقفه گروه سرعت عمليات پیش‌بینی می‌شود كه كشتي دنا تا عصر امروز دوباره بر سطح آب شناور شده و روند تعمير آسیب‌دیدگی‌ها آغاز شود.

وي با بيان اينكه كشتي مسافربري دنا يكي از کشتی‌های ايمن و باکیفیت جزيره كيش است كه با ظرفيت 230 مسافر در مسير جزيره كيش تا بندر چارك تردد می‌کند، عنوان کرد: اين كشتي از پوشش بیمه‌ای مناسبي برخوردار است و پس از بررسي دقيق ميزان خسارات و تعمير سريع بخش‌های آسیب‌دیده  اين كشتي به‌زودی فعاليت مجدد خود را از سر خواهد گرفت.

موسوي گفت: طبق بررسی‌های اوليه تنها ژنراتورها و سيستم سرمايشي و گرمايشي كشتي آسیب‌دیده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: