• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-10214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس:

اعضای غایب شورای شهر بندرعباس به تعهدات شان پایبند باشند/توجه به بافت های فرسوده ضرورت دارد

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس از غیبت برخی اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس در جلسات علنی انتقاد کرد و خواستار پایبندی آن ها به تعهدات شان نسبت به مردم شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، پرویز سالاری در دویست و  سی و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه اگر شهری در زمینه مدیریت شهری موفق بوده است توانسته مولفه های لازم توسعه به ویژه نقش پارلمان شهری در متحدسازی مدیران را پیاده کند، افزود: کارهای عمرانی جسم شهر است اما مناسبت های اجتماعی به عنوان روح و فرهنگ شهر نباید از یاد برد.

وی اظهار کرد: باید به دنبال تحکیم و تقویت بین شهروندان و یک تعادلی بین ساخت و ساز ها و ارتباطات و تعاملات اجتماعی باشیم.

سالاری با اشاره به اینکه شهر مانند یک موجود زنده است که نیاز به تحرک و پویایی دارد، خاطرنشان کرد:  در دوره چهارم شورای شهر در زمینه های فرهنگی به ویژه شورای اجتماعی محلات اقدامات مناسبی انجام دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به اینکه در حوزه های ورزشی و فرهنگی در محلات توانسته ایم برنامه های مناسبی اجرا کنیم، اضافه کرد: موضوعات مهمی از جمله طرح جامع توسعه شهری در دستور کار قرار داریم و باید شوراهای شهر در آن مشارکت داشته باشند.

وی تصریح کرد: شوراهای شهر و روستا برای تمرکز زدایی ایجاد شدند تا بتوانند قانون ها و روش ها با فرهنگ و ساخت و سازها مطابقت داشته باشند.

سالاری با تأکید بر دستور کار قرار دادن سبک زندگی ایران اسلامی، اضافه کرد: طرح تفصیلی شهر بندرعباس باید توسط شهرداری و شورای شهر به تصویب برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به اینکه قسمت شرقی محله سنگ کن در محدوده شهری قرار ندارد اما شهرداری به ارائه خدمات می پردازد، افزود: متأسفانه این عوامل نتیجه عدم تمرکز در اجرای برنامه هاست.

سالاری با بیان اینکه انتظار داریم نقاطی از شهر به ویژه بافت های فرسوده نگاه ویژه ای به آن ها شود، تصریح کرد: چهره زشتی از شهر در بافت های فرسوده ایجاد شده است که انتظار می رود دولت در این بخش ها ورود کرده و اداره کل راه و شهرسازی استان بتواند در این زمینه اقدامات موثری انجام دهد.

وی در پایان با اشاره به اینکه انتظارمان از اعضای غایب این است که به تعهدات خود پایبند باشند، اظهار کرد: باید اعضا تا روز پایانی در جلسات حضور یابند و در تصمیمات شهری نقش عمده ای داشته باشند و حتی به دنبال آن هستیم از افراد منتخب جدید در جلسات بعدی دعوت کنیم تا با محیط و فضای کاری آشنا شوند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه از 13 عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس تنها پرویز سالاری، فاطمه جراره، کیانوش جهانبخش، مهران نجاتی، عباس پوریان، رضا حیدری زاده و اسلام باوقار حضور داشتند که این موضوع صدای اعتراض رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس را درآورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: