• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-10714-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش 10 درصدی مصرف برق هرمزگانی‌ها در ساعات اوج مصرف

در ساعات اوج مصرف، مصرف برق در هرمزگان حدود ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش‌یافته است .

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان در این خصوص گفت: طی روزهای گذشته پیک مصرف برق به هزار و ۹۷۴ مگاوات رسیده است .

حمید ساعد پناه با بیان اینکه افزایش دمای هوا از مهم‌ترین دلایل افزایش مصرف برق است، خاطرنشان کرد: به دلیل محدودیت ظرفیت خطوط فوق توزیع و گرمای شدید در شرق استان احتمال خاموشی در این مناطق بیشتر است .

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان اضافه کرد: بیشترین مصرف برق در شهرستان بندرعباس و کمترین در شهرستان بشاگرد است .

ساعد پناه از شهروندان خواست در ساعت‌های اوج یعنی از ساعت ۱۳ تا ۱۷ در صرفه‌جویی برق تلاش کنند .

وی اظهار کرد: شستشوی به‌موقع وسایل سرمایشی و تنظیم آن‌ها در دمای ۲۴ درجه از مهم‌ترین راهکارهای کاهش مصرف برق در زمان اوج مصرف است .

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان ادامه داد: توجه بیشتر به برچسب انرژی در خرید لوازم برقی، کاهش مصرف در ساعت‌های ۱۳ تا ۱۷ و سرویس به‌موقع وسایل سرمایشی نقش مهمی در کاهش مصرف برق دارد .

وی افزود: مشترک‌های صنعتی شرکت توزیع برق استان می‌توانند برای کاهش مصرف برق، کاهش هزینه‌ها و استفاده از طرح‌های تشویقی قرارداد همکاری با این شرکت منعقد کنند .

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان در پایان گفت: هرمزگان ۶۳۰ هزار مشترک برق دارد که ۸۰ درصد در بخش خانگی هستند .

به گزارش ایسنا، طی روزهای گذشته پارسیان با ۵۰ درجه گرم‌ترین شهرستان استان بوده است و از چهارشنبه هفته جاری نیز یک تا سه درجه دمای هوای استان افزایش می‌یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: