• پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس شورای تبلیغات اسلامی هرمزگان:

نگاه به دین باید نگاه فرا دینی باشد

به مناسبت  دهه کرامت، همایشی به نام تبسم نور در سالن فردوسی شهرداری بنرعباس برگزار شد، که در آن از دختران شهرداری و سازمان های مرتبط با آن و همچنین دختران افتخار آفرین پرسنل شهرداری و سازمان ها تجلیل به عمل آمد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، پری صیادی مشاور امور بانوان و خانواده شهردار، با توجه به اینکه روز دختر مصادف است با ولادت با سعادت فاطمه ی معصومه (س)، در این مراسم مرجعیت علمی را از ویژگی های بارز حضرت معصومه دانست که این بزگوار در زمان خود به عنوان مرجع علمی به عموم مردم وعلما آموزش می دانند، که زنان و دختران می توانند با الگو گرفتن از ایشان و استفاده از ظرفیت ها و امکانات که در اختیار دارندبه بهترین نحو استفاده کنند و ظرفیت های علمی، آموزشی و معنوی خود را به بهترین شکل ممکن ارتقا دهند.

صیادی افزود: طبق فرمایشات و عقاید فاطمه معصومه س زن فقط برای امور خانه نیست و نباید در پستوی خانه بنشیند بلکه باید از استعداد ها و ظرفیت های زن در راه تشرف به اخلاق ایشان باشیم و پیرو راستین را ایشان باشیم.

همچنین رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه همایش تبسم نور در دهه ی کرامت خاطرنشان کرد: در دهه ی کرامت، کرامت های انسانی را هرچه تمام تر رشد دهیم.

پرویز سالاری با بیان اینکه یکی از آسیب های اجتماعی که بر سر ما سایسه افکنده است، آسیب های اجتماعی و استرس های روزانه است، افزود: زن ها به عنوان یک شخصیت جامع انسان ساز می توانندنقش بلقوه ای در رشد و بهبود هرچه تمام تر این امور داشته باشند.

رییس شورای شهر تصریح کرد: پاشنه آشیل همه ی جوامع و به عنوان محوری ترین فرد در هسته مرکزی اجتماعی یعنی خانواده و اجتماع زنان هستند

وی افزود: اگر زن ها بتوانند به سمت هدف های مثبت و نگرش مثبت و با الگوگیری از زینب کبری که در اوج مصیبت ها با بیان جمله "ما ذلت نمی بینیم هرچه می بینیم زیبایی است" نشاط اجتماعی خود را حفظ کرد.

سالاری همچنین با اتکا به سخنان رهبر معظم انقلاب که " میدان جنگ امروز میدان آسیب های اجتماعی است" افزود: زنان و شخصیت زنان را به عنوان یک محور و در عرصه نشاط اجتماعی و از ظرفیت غنی زنان در اجتماع استفاده ببریم، زیرا زنان با قابلیت بالا و نقش تربیتی که در خانواده و اجتماع دارند می توانند نسل آینده را در مقابله با آسیب های اجتماعی مدیریت کنند.

همچنین در ادامه  رییس شورای تبلیغات اسلامی هرمزگان  گفت: زندگی بزرگان یک الگو الگو یک جریان مطلق است الگو در تمام زمینه هاست.باید بر اساس جایگاهی که داریم الگو را شناخته و در زندگی خود بهره ببریم.

حجت الاسلام علی اکبر میرزایی تصریح کرد: نگاه دینی به دین آفت است، هر چیزی آفتی دارد نگاه به دین باید نگاه فرا دینی باشد که بتوانیم از ظرفیت ها استفاده کنیم

وی افزود: موفقیت ها منوط به زیربنای درست و خوب است، شخص موفق کسی است که به زیر بناها بیشتر از خوده بنا برای ساختن آینده توجه کنند.

میرزایی در ادامه سخنانن خود و با فرا رسیدن ولادت امام رضا(ع)، شاخص های یک انسان موفق در دنیای امروز و در عرصه های مختلف معنوی و دنیوی از دیدگاه امام رضا گفت: آبرو داری، مهربانی با مردم و صبر اشاره کرد.

 به گزارش ایسنا،  در پایان همایش تبسم نور از دختران شهرداری ئو سازمان ها و دختران افتخار افرین پرسنل شهرداری و سازمان ها با حضور شهردار، سالاری، صادقی صیادی، عسکری زاده، دانش، اخلاقی تجلیل به عمل آمد  و همچنین در حاشیه همایش تبسم نور مسابقه ای برگزار شد که به ده نفر از برگزیده شدگان جوایزی اهدا شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: