• جمعه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-590-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ذوالقدر نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس:

از استاندار هرمزگان حمایت می کنم/ در صورت تغییر، معلمی پور گزینه بومی خوبی است

طي مراسمي و با حضور نماينده مردم شرق استان در خانه ملت، مديركل جذب و حمايت از سرمايه گذاري،  مدير كل سياسي و انتخابات، فرماندار و ديگر مسوولان شهرستان رودان در محل سالن شيخ طوسي از خبرنگاران فعال اين شهرستان تجليل شد.

به گزارش ايسنا، منطقه خليج فارس از رودان، نماينده مردم شرق استان در مجلس شوراي اسلامي در اين مراسم گفت: حمایت از رسانه ها و خبرنگاران رشد و بالندگی کشور را به همراه خواهد داشت.

حجت الاسلام سيد مصطفي ذوالقدر افزود: رسانه های جمعی و خبرنگاران رودان باید در زمینه توانمندی های این شهرستان در عرصه های مختلف قلم بزنند و ظرفيت هاي اين شهرستان را به خوبي منعكس كنند.

وي تصريح كرد: توانمندی های حوزه گردشگری رودان باید با قلم خبرنگاران به کشور و دنیا معرفی شود.

نماينده مردم شرق استان در مجلس شوراي اسلامي گفت: رشد رسانه ها منجر به رشد فرهنگ مطالبه گری در جامعه خواهد شد.

حجت الاسلام ذوالقدر در بخش ديگري از سخنان خود با بیان اینکه استاندار هرمزگان تا کنون با جدیت پیگیر مطالبات مردمی بوده است و خدمات بسيار مهم و ارزشمندي را براي استان انجام داده است، خاطر نشان كرد: طبق آخرین اطلاعات و نظرات برخي از دوستان و وزير كشور، بیش از 90 درصد این احتمال وجود دارد که جادری در این سمت ماندگار شود و بنده نيز رضايت خود را از عملكرد استاندار هرمزگان اعلام مي كنم، اما اگر قرار بر تغيير استاندار باشد، به طور قطع گزینه های بومی با سوابق اجرایی و مدیریتی قوی از جمله معلمی پور نيز در استان وجود دارد كه مي توانند خدمات خوبي را انجام دهند.


همچنبن مدير كل جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري هرمزگان نيز در اين مراسم گفت: تعريف امروز از رسانه تعريف گذشته نيست و همين موبايل و تبلت كه در دست افراد جامعه قرار دارد رسانه بزرگي است و شاهد هستيم كه اتفاقات بزرگ جهان نيز در فضاي مجازي شكل مي گيرد.

مسعود پاكزاد با اشاره به اینکه مطبوعات به دليل آگاهي بخشي، ركن چهارم دموكراسي مي باشند افزود: امروز فاصله اتفاق خبر و انعكاس آن در دنیا بسیار کم و سریع می باشد و فاصله رویداد تا مخابره آن در تهران تا بندرعباس و دورترين نقاط كشور كمتر از ١٧ دقيقه مي باشد.

اين پيشكسوت رسانه در جمع اهالي خبر و رسانه شهرستان رودان گفت: امروز اگر فساد و تخلفي از مدير و مسوولي مشاهده شود فضاي مجازي و رسانه با قدرت بالاي خود، او را به زباله دان تاريخ ميبرند و حيات سياسي آن فرد را منهدم مي كنند.

مدير كل جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري هرمزگان خاطر نشان كرد: شفافيت، اطلاع رساني، ورود حوزه رسانه به موضوع، از اهرم هاي مهم مبارزه با فساد هستند.

پاكزاد افزود: مدير زيرك داراي آستانه تحمل، مي تواند با مديريت موضوع از خبرنگار به عنوان يك عامل مهم و ارزشمند استفاده كند و به نقش و جايگاه رسانه پي ببرد.

وي با اشاره به موضوع الحاق پنج روستاي پارسيان به استان فارس نيز گفت: ورود رسانه ها به اين موضوع كار الحاق را متوقف كرد و موجب رضايت مردم شد.

مدير كل جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري هرمزگان با اشاره به ضرورت تعامل و ارتباط مناسب مديران دستگاه هاي اجرايي با خبرنگاران افزود: در دوره حضور بنده به عنوان مدير كل روابط عمومي استانداري در رابطه با تعامل با خبرنگاران از هيچ خبرنگاري شكايتي نكرديم و آنها را به دستگاه قضا نسپرديم و رابطه بسيار مناسبي بين خبرنگاران و مجموعه استانداري برقراربود.

پاكزاد خاطر نشان كرد: وقتي كه به روابط عمومي استانداري رفتم با ليست سياهي از خبرنگاران مواجه شدم كه در گذشته تهيه شده بود كه حتي به دليل انعكاس مشكلات مردم پيامك هم به آنها نمي زدند و در جلسات استاني و حضور مسوولان ارشد كشوري از آنها دعوت نمي كردند و ما آنها را از بلك ليست در آورديم.

وي تصريح كرد: يكي ديگر از كارهاي كه در دوره حضورم در روابط عمومي استانداري انجام شد اين بود كه در كنفرانس خبري رياست جمهوري اجازه نداديم كه خبرنگاران خارج از استان كنفرانس را مديريت كنند و اعلام كرديم كه فقط خبرنگاران هرمزگان در اين جلسه سوال بپرسند.

پيشكسوت رسانه و مطبوعات هرمزگان با اشاره به حضور فعال و تاثيرگذار خبرنگاران روداني در سطح استان گفت: جسارت نيروهاي خبري و فعالين مطبوعاتي شهرستان رودان در سطح استان غير قابل انكار است و اعلام مي كنم كه امروز در تصميم گيري هاي كلان مديريتي و رسانه اي هرمزگان نيز فعالين رسانه روداني تاثير گذار هستند.


همچنین فرماندار شهرستان رودان نيز در اين همايش گفت: خبرنگاري شغل پر مخاطره اي است و خبرنگاران، چشم و گوش مسوولان هستند و نبايد آنها را مقابل مسوولان بدانيم.

احمد محمودي افزود: فرهيختگان رسانه اي رودان اهل جنجال آفريني نيستند و اميدواريم به جايي برسيم كه ديگر مغرضين هم نتوانند تناقض را شايع كنند.

وي تصريح كرد: دولت خدمات مهم و اوزشمندي را انجام داده است و در حالي كه خبرنگاران افتتاح پروژه هاي چند ميلياردي را منعكس كردند برخي افراد نيز در زير سوال بردن و سياه نمايي خدمات دولت و نظام تلاش كردند.

نماينده عالي دولت در شهرستان رودان خاطر نشان كرد: ما در همه محافل و با حضور در بين اقشار مختلف مردم اعلام كرديم كه طي ٤ سال فعاليت دولت در شهرستان رودان بيش از ٢٠٠ ميليارد تومان پروژه به بهره برداري رسيده است اما بازهم افرادي مغرضانه عنوان مي كنند كه دولت در شهرستان رودان هيچ كاري انجام نداده است.

محمودي افزود: در اينجا اهميت و نقش خبرنگاران پررنگتر خواهد بود كه با فعاليت خود به شايعاتي كه برخي افراد دامن مي زنند پايان دهند.

وي تصريح كرد: در دوره اول فعاليت دولت تدبير و اميد در شهرستان رودان پروژه هاي مهم و ارزشمندي به بهره برداري رسيد كه حاصل تلاش هاي شبانه روزي استاندار هرمزگان و پيگيري هاي ايشان بوده است.

فرماندار رودان خطاب به خبرنگاران گفت: بعضي از واقعيات را بايد به جامعه منعكس كنيد تا شاهد تغييرات و رفع مشكلات باشيم، اما بعضي از موارد را هم نمي توان تغيير داد.


همچنین مدير كل سياسي و انتخابات استانداري هرمزگان نيز در اين مراسم گفت: دولت تدبير و اميد تعامل بسيار خوبي با اصحاب رسانه دارد و فضاي نقد و انتقاد را در كشور فراهم كرده است.

ابراهيم فرهادي نيا افزود: طي فعاليت اين دولت شاهد بوديم كه همواره حرمت و شأن خبرنگاران حفظ شده است و در مقابل شديدترين انتقادها و حتي اخبار كذب و مغرضانه نيز دولت با خبرنگاران تعامل داشته است و آنها را به دادگاه احضار نكرده است.

وي تصريح كرد: خبرنگاران در جهت افزايش اميد و نشاط در جامعه تلاش كنند و خدمات دولت و نظام را نيز به خوبي به مردم منعكس كنند.

مدير كل سياسي و انتخابات استانداري هرمزگان خاطر نشان كرد: خبرنگاران در هر منطقه اي مي توانند بسياري از مشكلات را پيگيري كنند و با مطالب خود حس اميد و امنيت را به مردم القا كنند.


همچنبن مشاور فرهنگي و رسانه اي فرماندار شهرستان رودان نيز در اين مراسم گفت: در شهرستان رودان خبرنگاران فعالي وجود دارد كه در خبرگزاري هاي؛ ايسنا، ايرنا، فارس، پانا، سايت محلي رودان نيوز، نشريه رودان بهشت جنوب و نمايندگي صدا و سيما فعاليت دارند.

ميرزا عليرضا ذاكري افزود: با توجه به گستردگي و پهناور بودن وسعت جغرافيايي شهرستان رودان نياز به حضور و فعاليت خبرنگاران بيشتري مي باشد تا اخبار شهرستان رودان در بخش ها و روستاها نيز به خوبي منعكس شود.

وي تصريح كرد: خبرنگاران شهرستان رودان نيز همچون ساير خبرنگاران سطح استان و كشور دغدغه هاي مختلفي از جمله؛ عدم ثبات شغلي و درآمد مناسب، نبود بسته هاي حمايتي و پوشش بيمه اي، عدم امكانات مناسب و نبود زيرساخت ها را دارند كه نياز است مسوولان مربوطه در جهت رفع اين مشكلات تلاش كنند.

مدير مسوول نشريه رودان بهشت جنوب خواستار حمايت بيشتر مسوولان از فعالين رسانه شد و افزود: با نظر مساعد فرماندار شهرستان رودان و حمايت هاي مدير كل جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري مقرر شده است كه مكان مناسبي با امكانات لازم به منظور فعاليت مناسب اصحاب رسانه در اختيار خبرنگاران روداني قرار داده شود كه هديه مناسبي براي اصحاب رسانه است .

وي از سالگرد تاسيس اولين نشريه رسمي و تخصصي شهرستان رودان نيز همزمان با روز خبرنگار خبر داد و گفت: امسال و همزمان با روز خبرنگار اولين سالگرد تاسيس نشريه رودان بهشت جنوب، اولين نشريه رسمي و تخصصي شهرستان رودان را شاهد بوديم كه طي فعاليت يك ساله اخبار مهم و تاثيرگذاري منعكس شده است و اين نشريه در بين مردم شهرستان رودان جايگاه مناسب و قابل قبولي پيدا كرده است.


برش كيك اولين سالگرد تاسيس نشريه رودان بهشت جنوب، اجراي موسيقي، اجراي شعر با موضوع روز خبرنگار، و تقدير از فعالين حوزه خبر و رسانه و خانواده مرحوم محمد سلماني از پيشكسوتان رسانه شهرستان و استان و ضيافت شام از جمله برنامه هاي تجليل از خبرنگاران در شهرستان رودان بود.

به گزارش ایسنا، در اين مراسم ميرزا عليرضا ذاكري، حسن دورانديش، حامد آزادي، قاسم نگاري و طيبه رحيمي به عنوان خبرنگاران برتر شهرستان رودان معرفي و با اهداي تنديس و هدايايي از اين افراد تجليل شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: