• جمعه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-2785-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان:

انتخاب شهردار نالایق خیانت به رأی مردم است/ مهم نیست شهردار به کدام جناح وابسته است

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: اگر شهردار با نگاهی آگاهانه و دلسوزانه انتخاب شود، مهم نیست که به کدام جناح وابسته است بلکه مهم کار کردن برای مردم و برداشتن مشکلات از پیش روی آن‌ها است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس با بیان اینکه اعضای شورای شهر باید در انتخاب شهردار نگاه‌ها را وسیع‌تر کرده و نباید تنگ‌نظری کنند، اظهار کرد: افراد نباید تنها به خودشان توجه کنند بلکه باید نگاه‌ها را از سر بینی‌هایشان فراتر برده و ببینند چه کسی به درد شهر می‌خورد.

وی با اشاره به اینکه اگر در استان هرمزگان گزینه‌ای مناسب و اصلح برای انتصاب شهردار داریم که حتماً هم داریم باید از میان گزینه‌های مختلف اصلح‌ترین فرد را انتخاب کرد، افزود: اما اگر در استان فرد اصلحی که بتواند راهگشای مشکلات شهری بوده و با حسن مدیریت موانع را برای توسعه بندرعباس از سر راه بردارد نبود و نشناختیم می‌توانیم از ظرفیت شهرهای بزرگ بهره ببریم.

امام‌جمعه بندرعباس ادامه داد: مگر شهردار تهران تهرانی است؟ برای مثال احمدی‌نژاد که شهردار تهران بود، گرمساری و قالیباف نیز اهل نیشابور بود، همچنین شهردار سابق مشهد لر بود و در بسیاری از استان‌ها نیز استاندار لر داریم و نمونه‌های زیادی از خدمات افراد در استان‌های مختلف وجود دارد و نباید در این زمینه تنگ‌نظری کرد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با تأکید بر اهمیت مطالعه نامه حضرت علی (ع) به اشعث بن قیس و بررسی دقیق نکاتی که حضرت علی (ع) در خصوص انتخاب افراد در این نامه فرموده است توسط شوراهای شهر و روستا در سراسر هرمزگان، تصریح کرد: حضرت علی (ع) در این نامه مسؤولیت را به‌مثابه امانتی در دستان مسئولان دانسته است.

وی با بیان اینکه مسؤولیت برای کام‌جویی افراد و هم خطی‌ها و هم‌فکرهایشان نیست، خاطرنشان کرد: اگر اعضای شورای شهر فرد مناسبی را برای شهرداری انتخاب نکنند، به مردمی که آن‌ها را در این منصب گمارده‌اند خیانت کرده‌اند؛ منافع شهر و خواسته‌های مردم باید در انتخاب شهردار لحاظ شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه اعضای شوراهای شهر باید خودشان کسی را به‌عنوان شهردار انتخاب کنند نه اینکه کسی برای آن‌ها انتخاب کند، عنوان کرد: بندرعباس به شهرداری توانمند نیاز دارد که با مدیریت خوب و انتخاب یاران همراه و مؤثر قدمی در جهت بهبود شرایط بردارد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با بیان اینکه مردم به نمایندگان شورای شهر رأی داده‌اند که جامعه را توانمند کنند نه اینکه بدون در نظر گرفتن منافع و خواسته‌های مردم با سوءاستفاده از جایگاه خود هرروز فربه‌تر شوند، خاطرنشان کرد: اگر شهردار با نگاهی آگاهانه و دلسوزانه انتخاب شود، مهم نیست که به کدام جناح وابسته است بلکه مهم کار کردن برای مردم و برداشتن مشکلات از پیش روی آن‌ها است.

وی همچنین با اشاره  به روز حمایت از صنایع کوچک و با بیان اینکه دولت باید با تسهیلات و آموزش به صاحبان کارگاه‌های تولیدی کوچک، زمینه اشتغال و درآمدزایی با سرمایه اندک را فراهم کند، افزود: در هرمزگان زمینه راه‌اندازی بسیاری از کسب‌وکارهای خرد در قالب کارگاه‌های کوچک فراهم است که برای توسعه بیشتر آن باید مسئولان مربوط بیشتر بکوشند.

امام‌جمعه بندرعباس ضمن گرامیداشت روز مقاومت اسلامی ( ۲۳ مرداد) تصریح کرد: امروز فرهنگ مقاومت اسلامی با همبستگی مردم در مقابل استکبار و رژیم غاصب قدس در همه جای جهان به برکت جمهوری اسلامی ایران پررنگ است؛ جهان اسلام در مقابل زورمندان صحنه را خالی نمی‌کند و با اقدامی متقابل و متناسب پاسخ می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: