• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-3884-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز عملیات تغییر مسیر خط لوله 24 اینچ نفت کوره منطقه خلیج‌فارس

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه خلیج‌فارس از آغاز عملیات تغییر مسیر خط لوله 24 اینچ حدفاصل انبار نفت شهید رجایی – انبار نفت شهید باهنر در این منطقه خبر داد.

به گزارش ایسنا ، منطقه خلیج‌فارس، علیرضا عطار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عملیات تغییر مسیر خط لوله 24 اینچ حدفاصل انبار نفت شهید رجایی -  انبار نفت شهید باهنر آغاز شد.

وی با اشاره به اهمیت خط لوله 24 اینچ صادرات و واردات فرآورده‌های نفتی و ضرورت انجام این عملیات افزود: پس از شناسایی محل نشتی و هماهنگی‌های لازم با شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان عملیات رفع نشتی و تغییر مسیر خط 24 اینچ آغاز شد.

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه خلیج‌فارس با تأکید بر اینکه تقاطع غیر هم‌سطح اسکله شهید رجایی بدون رعایت استانداردها و بدون استفاده از دال بتونی و یا کیسینگ از روی لوله عبور کرده است، تصریح کرد: با این تفاسیر امکان دسترسی به لوله جهت تعمیرات وجود ندارد و به ناچار لازم است لوله تغییر مسیر یافته و از درون کیسینگ‌های از پیش ساخته شده عبور کند که برای انجام این کار ضروری است حدود 300 متر لوله‌کشی جدید انجام شده و تعویض خط صورت پذیرد.

عطار با بیان اینکه علاوه بر انجام روند اداری این عملیات، 108 متر لوله به محل مورد نظر حمل شده است، اضافه کرد: همچنین عملیات خاک‌برداری به حجم تقریبی 60 مترمکعب و عمق 3 متر نیز از روی خطوط صورت گرفته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط غیراستاندارد تلاقی خطوط با تقاطع غیر هم‌سطح خونسرخ و همچنین حجم وسیع خاک روی لوله و نامشخص بودن محل دقیق عبور لوله مذکور، عملیات خاک‌برداری تا یافتن لوله و سپس عملیات قطع و وصل و تعویض لوله ادامه خواهد یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: