• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-10114-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر آب‌وخاک سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان خبر داد:

تجهیز 10 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی استان به سیستم آبیاری نوین/به تأمین اعتبار نیاز داریم

مدیر آب‌وخاک سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با اشاره به اینکه امسال تاکنون بیش از دو هزار و 800 هکتار از زمین‌های کشاورزی استان هرمزگان به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است، از تجهیز 10 هزار هکتار دیگر از زمین‌های کشاورزی استان تا پایان سال خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، علی باقرزاده صبح امروز در نشستی خبری اظهار کرد: امسال تاکنون بیش از دو هزار و 800 هکتار از زمین‌های کشاورزی استان هرمزگان به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح 18میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: تا پایان امسال 10 هزار هکتار دیگر از زمین‌های کشاورزی استان هرمزگان به شبکه آبیاری نوین مجهز خواهند شد.

مدیر آب‌وخاک سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان با تأکید بر اینکه برای اجرای طرح آبیاری نوین در سطح 10 هزار هکتار، هزینه‌ای بالغ‌بر 125 میلیارد ریال نیاز است، تصریح کرد: در صورت تأمین اعتبار این طرح، اجرای این طرح آغاز خواهد شد.

باقرزاده اضافه کرد: تاکنون تسطیح 500 هکتار از زمین‌های کشاورزی، لوله‌کشی خط انتقال آب به طول 14 کیلومتر، ساخت 28 کیلومتر جاده بین مزارع و احیاء و مرمت 8 رشته قنات  صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه وسعت زمین‌های کشاورزی هرمزگان 163 هزار هکتار است، عنوان کرد: تاکنون بیش از 94 هزار هکتار از این 163 هزار هکتار (معادل 58 درصد) به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است.

مدیر آب‌وخاک سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان با بیان اینکه دولت 85 درصد از هزینه‌های اجرای سیستم آبیاری نوین را پرداخت می‌کند خاطرنشان کرد: صرفه‌جویی در مصرف و افزایش کارایی آب، افزایش تولید و کاهش هزینه کارگری از مهم‌ترین مزایای شبکه‌های آبیاری نوین است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: