• سه شنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-5714-5
  • خبرنگار : 40
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اعتراض شهروندان بندرعباسی به پرسه سگ های ولگرد در ساحل سورو+فیلم

طی هفته‌های اخیر شهروندان منطقه سورو بندرعباس با افزایش کم‌سابقه جمعیت سگ‌های ولگرد مواجه شده‌اند که مخاطرات فراوانی برای شهروندان به دنبال داشته است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، ‌مهم‌ترین معضلات و مشکلات ناشی از افزایش جمعیت سگ‌های ولگرد، شیوع بیماری‌های قابل‌انتقال بین حیوان و انسان، افزایش آن در جمعیت دامی و انسان و انتقال بسیاری از بیماری‌ها از سگ به انسان است.

وقتی صبح می‌شود و می‌خواهید از منزل خارج‌شده و در ساحل پیاده‌روی کنید، سگ‌هایی را می‌بینید که به‌صورت گله‌ای در حال پرسه زدن هستند که در این حالت یا باید دونده ماهری باشید و خود را از معرکه نجات دهید، یا دل را به دریازده و آماده مقابله شوید و یا اینکه از همان راهی که رفته‌اید به خانه‌ بازگردید.

یکی از اهالی محله سورو بندرعباس در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: تابه‌حال سگ‌ها به افراد زیادی حمله‌ور شده‌اند و برخی اوقات کودکانی که در حال دوچرخه‌سواری در ساحل هستند را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند و بعضاً شاهد هستیم که کودکان با رها کردن دوچرخه‌های خود گریه‌کنان فرار می‌کنند.

پور دریایی تصریح کرد: سگ‌ها به افراد بزرگ‌سال هم رحم نمی‌کنند و افرادی را از محله‌مان می‌شناسم که سن بالایی دارند و در زمان حمله‌ور شدن سگ‌ها آسیب‌دیده‌اند و هم‌اکنون در خانه بستری هستند.

وی افزود: این ساحل متعلق به ما است و به‌جای اینکه ما بتوانیم در آن قدم بزنیم و ورزش کنیم به محلی برای زندگی سگ‌های وحشی تبدیل‌شده است و ما برای ورزش کردن نیاز است فاصله‌های زیادی را تا محلات دیگر طی کنیم زیرا اصلاً ساحل امن نیست.

این ساکن محله سورو بندرعباس ادامه داد: در گذشته به این صورت تعداد سگ‌ها زیاد نبود اما به‌تازگی تعداد آن‌ها افزایش‌یافته است و انتظار داریم مسئولین هر چه سریع‌تر به این موضوع رسیدگی کنند تا بتوانیم به‌راحتی در محله خود قدم بزنیم.

یکی دیگر از اهالی محله سورو بندرعباس در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: چند روز گذشته شاهد این موضوع بودم که تعدادی از شهروندان برای تفریح به این منطقه از شهر بندرعباس آمده بوده‌اند و کودکان آن‌ها در حال بازی کردن بودند که به ناگاه سگ‌های ولگرد به یکی از کودکان حمله‌ور شدند و باعث آسیب رسیدن به وی شدند و تا زمانی که ما برای نجاتش رسیدم کمی دیر شد و کودک آسیب‌های جدی دید.

وی تصریح کرد: از مسئولین انتظار این سگ‌ها را از این محله جمع‌آوری کنند تا خطرات آن‌ها ما را تهدید نکند.

همچنین دیگر شهروند ساکن محله سورو در گفت‌وگو با ایسنا ، بابیان اینکه در حال حاضر تعداد سگ‌ها در این ساحل افزایش‌یافته است، تصریح کرد: حدود 20 سال است هر صبح برای پیاده‌روی به ساحل می‌آیم ولی هیچ‌گاه سگ‌ها به من حمله نمی‌کردند اما در حال حاضر چند سگ با یکدیگر به‌سوی مردم حمله می‌کنند.

فاطمه رئیسی خاطرنشان کرد: چند روز گذشته که اوایل صبح برای پیاده‌روی به ساحل محله سورو آمده بودم موردحمله چند سگ قرار گرفتم و بر زمین افتادم که باعث شد دستم دچار شکستگی شود.

وی افزود: باوجوداینکه سگ‌ها به من حمله‌ور شدند ولی از ورزش خود دست نکشیدم و هر صبح باوجوداین خطرات برای پیاده‌روی به ساحل می‌آیم ولی مسیر کمتری را با ترس و دلهره طی می‌کنم.

رئیسی ادامه داد: از مسئولین امر تقاضا داریم به هر نحو که می‌توانند به ما یاری برسانند و برای جمع‌آوری این سگ‌ها اقدامی را صورت دهند تا مردم به‌راحتی بتوانند به ورزش بپردازند.

یکی دیگر از اهالی محله سورو بندرعباس در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: در بندرعباس تنها یک ساحل بکر دارا هستیم که متأسفانه به محلی برای زندگی سگ‌ها ولگرد تبدیل‌شده است.

محمد گچکی افزود: در اوایل صبح و در غروب این سگ‌ها به خانواده‌ها حمله‌ور می‌شوند و هیچ‌کس برای برخورد با این موضوع اقدامی را صورت نداده است.

وی اضافه کرد: اگر کسی از شهروندان هم اگر بگویند این سگ‌ها متعلق به ما است باید از آن‌ها تعهدی اخذ شود که اگر به شهروندی آسیبی از سوی سگ آن‌ها وارد شد مسئولیتش را بر عهده بگیرند.

یکی دیگر از شهروندان در خصوص وجود سگ‌های ولگرد در محله سورو بندرعباس در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: شدیداً از این سگ‌ها ترس و واهمه دارم و باوجوداینکه با خودرو در این منطقه رفت‌وآمد دارم بازهم این واهمه در من وجود دارد و چند باری که مورد هجوم این سگ‌ها قرارگرفته‌ایم دیگر شهروندان به یاری ما آمده‌اند.

طلایی افزود: از مسئولین درخواست داریم پیگیر این موضوع باشند تا دیگر شاهد آسیب‌دیدگی مردم توسط سگ‌ها نباشیم.

دیگر شهروند ساکن محله سورو در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: پزشک به من توصیه کرده است پیاده‌روی کنم اما زمانی که برای پیاده‌روی به ساحل محله می‌آیم سگ‌های ولگرد زیادی در این منطقه هستند و باید با چوب‌دستی به پیاده‌روی بپردازیم.

زیبا یحیایی بابیان اینکه به هرکسی هم این مشکل را گفته‌ایم صدایمان به‌جایی نرسیده است، اضافه کرد: سنی از ما گذشته است و نیاز به ورزشی داریم که متأسفانه امنیت موردنیاز ما در این ساحل وجود ندارد و مجبور هستیم فاصله‌های زیادی را تا محلات دیگر طی کنیم تا بتوانیم به پیاده‌روی بپردازیم.

وی افزود: از مسئولین توقع داریم به یاری ما برسند و برای جمع‌آوری این سگ‌ها اقدام کنند.

یحیایی عنوان کرد: در برخی مراجعات که به مسئولین داشته‌ایم به ما گفته شد که سگ‌ها را خود جمع‌آوری کنید و به ازای تحویل هر سگ مبلغی را دریافت کنید اما توانایی جمع‌آوری سگ در ما ساکنین این محله وجود ندارد و امیدواریم این مشکل هر چه زودتر رفع شود.

به گزارش ایسنا، پیگیری های ایسنا از مسئولان ذی ربط در خصوص جمع آوری سگ های ولگرد و اعتراض شهروندان علی رغم پیگیری های فراوان نتیجه نداده است و این رسانه آمادگی انعکاس نظرات مسئولان دخیل در این امر را دارد.

 

***

برای دیدن گزارش ویدئویی ایسنا کلیک کنید


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: