• دوشنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-9014-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس پلیس راه استان خبرداد:

نصب 72 دستگاه دوربین در محورهای مواصلاتی هرمزگان/جزییات سانحه واژگونی اتوبوس دانش آموزان در داراب

رئیس پلیس راه هرمزگان از نصب 72 دستگاه دوربین در محورهای مواصلاتی هرمزگان با قابلیت ثبت سرعت متوسط خبرداد.
 به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، سرهنگ علی اسفندانی ظهر امروز در نشستی خبری، در خصوص سانحه واژکونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی در داراب، افزود: براساس سیستم هوشمند سپهتن، این اتوبوس ساعت 23:27 در نخستین پاسگاه بندرعباس-حاجی آباد ثبت ساعت اولیه می شود و دو ساعت بعد درصورتی که ضرورتی وجود نداشته است به مدت 15 دقیقه در گهکم متوقف می شود و در سامانه پاسگاه گهکم ثبت ساعت می کند.
وی با اشاره به اینکه آخرین سرعت ثبت شده در سپهتن 86 کیلومتر بوده است، تصریح کرد: راننده هیچ تخلفی از مبدا تا زمان واژگونی اتوبوس نداشته است و در بررسی های اولیه خواب آلودگی علت واژگونی اعلام شده بود.
اسفندانی در ادامه با بیان اینکه ورود احشام به جاده ها یکی از مهمترین چالش های محور شرق استان هرمزگان دانست و عنوان کرد: طرح آشکارسازی احشام در این مناطق به اجرا درآمده به گونه ای که اگر شب وارد جاده شد از فاصله 150 متری قابل رویت باشد.
رئیس پلیس راه هرمزگان تصادفات موتورسواران را دیگر چالش جاده ها اشاره کرد و افزود: تصادفات موتورسواران 26 درصد تصادفات استان را شامل می شود و 2 درصد تصادفات مربوط به احشام است.
این مقام انتظامی با بیان اینکه 57 درصد تصادفات جاده ای در هرمزگان در 30 کیلومتری شهرها اتفاق می افتد، اضافه کرد: 72 دستگاه دوربین در محورهای مواصلاتی هرمزگان نصب شده است که قابلیت ثبت سرعت متوسط را دارند.
سرهنگ اسفندانی ادامه داد: عدم توجه به جلو به واسطه خواب آلودگی، استفاده از تلفن همراه و خوردن و آشامیدن بیشترین علت تخلفات جاده ای با 41 درصد را به خود اختصاص داده است.
رئیس پلیس راه استان هرمزگان عدم رعایت حق تقدم با 10 درصد، انحراف به چپ با 10 درصد و تجاوز به چپ با چهار درصد را از علل دیگر تخفات جاده ای ذکر کرد.
وی از کاهش 16 درصدی شمار جانباختگان جاده ای در هرمزگان طی شش ماهه ابتدایی سال جاری خبرداد و تصریح کرد: در این مدت تعداد مجروحین تصادفات جاده ای نیز 10 درصد کاهش یافته است.
اسفندانی با بیان اینکه طی این مدت 469 هزار و 621 خودرو متخلف در هرمزگان متوقف و اعمال قانون شده است، اظهار کرد: در همین مدت نیز از 253 راننده ناوگان عمومی نیز تست های الکل و اعتیاد گرفته شد که 52 مورد آن مثبت بود که 2 مورد نیز مربوط به رانندگان اتوبوس بوده است.
وی همچنین از توقیف 542 دستگاه خودرو شامل ماده هشت(خلافی بیش از یک میلیون تومان) در شش ماهه سال 96 در جاده های هرمزگان خبرداد و بیان کرد: این تعداد خودرو توقیفی نسبت به مدت مشابه سال قبل 35 درصد کاهش داشت.
 
سرهنگ اسفندانی با اشاره به شناسایی 10 نقطه پرتصادف جدید در محورهای مواصلاتی هرمزگان، اظهار کرد: شمار این نقاط در حال حاضر به 33 نقطه رسیده است که 22 مورد آن در سال 94 شناسایی، بررسی و آشکارسازی شده بود.
اسفندانی با بیان اینکه در اتوبوس های اردوهای راهیان نور از یک نفر پلیس یار بسیجی استفاده می شود، خاطرنشان کرد: در این اتوبوس نیز دو نفر از مربیان نقش پلیس یار را ایفا کرده بودند که متاسفانه راننده به تذکر آنها توجه نکره بود.
وی  در پایان گفت: طرح مجهز کردن تاکسی های و تانکرهای سوخت رسان به سیستم سپهتن از اول آبان ماه سال جاری در کشور اجرا می شود و در درازمدت نیز تمامی خودروها به این سیستم مجهز خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: