• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-9114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دستگيري كلاهبردار 15 ساله در هرمزگان

رئیس پلیس فتا هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل برداشت غیرمجاز از حساب در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، سرهنگ علی‌اصغر افتخاري در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه با اطلاع‌رسانی‌هایی كه صورت گرفته ولي باز شاهد اين هستيم كه شهروندان کارت‌بانکی خود را در اختيار ديگران قرار می‌کند، گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان بندرعباس مبنی بر برداشت غيرمجاز از حساب، پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی تصريح كرد: پس از مراجعه شاكي در اين پليس این‌گونه اظهار داشت به يكي از فروشگاه‌هاي سطح شهر مراجعه نموده ولي در هنگام برگشت کارت‌بانکی خود را فراموش مي‌كند كه پس از گذشت مدتي با ارسال پيامك از بانك، متوجه مي‌شود كه طي چند مرحله از حساب وي مبلغ 11 ميليون ريال برداشت‌شده است.

سرهنگ افتخاری افزود: در بررسي اوليه مشخص شد پول در قالب انتقال وجه و خريد شارژ در فضاي مجازي برداشت‌شده که در ادامه با انجام اقدامات فني و تخصصي متهم به هويت" خ.ع "شناسايي و با هماهنگي مقام قضائي دستگير شد.

این مسئول انتظامی اظهار کرد: در تحقيقات به‌عمل‌آمده از متهم مشخص شد شاگرد فروشگاه با سوءاستفاده از حساب شاکی مبلغ 11 ميليون یال انتقال داده است.

  وی ادامه داد: در بازجويي متهم ضمن اعتراف به بزه انتسابي اظهار داشت کارت شاکي را به سرقت برده و با توجه به اينكه رمز کارت‌بانکی را شاكي در اختيار وي قرار داده بود پس از فعال‌سازی رمز دوم آن كارت شارژ خريداري کرده و همچنين مبلغ 10 ميليون ریال را از حساب شاكي انتقال داده است.

رئيس پليس فتا استان هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: به شهروندان توصيه مي‌شود هنگام مراجعه به فروشگاه‌ها کارت‌بانکی خود را در اختيار ديگران قرار ندهند و رمز آن را حتماً خودشان وارد کنند.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: