• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-9514-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل دامپزشکی هرمزگان:

هر محموله گوشتی بدون گواهی حمل دامپزشکی،قاچاق است/متولی برخورد و جمع‌آوری فروش‌ غیرقانونی نیستیم

مدیرکل دامپزشکی هرمزگان گفت: هر محموله گوشتی بدون گواهی حمل دامپزشکی باشد قاچاق است که متأسفانه تمامی قاچاق واردشده به کشور کشف و ضبط نمی‌شود؛ دامپزشکی به‌تنهایی نمی‌تواند با محموله‌های قاچاق در بازار برخورد کند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، محمد جانباز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه کشتارگاه قدیم شهرداری شرایط مطلوبی نداشت، عنوان کرد: کشتارگاه شهرداری بندرعباس اجازه عرضه مواد خام ندارد و در رابطه با کشتارهای عید قربان اعتراض‌های زیادی به شهرداری کردیم.

وی با اشاره اینکه کشتارگاه‌های هرمزگان در اختیار بخش خصوصی قرارگرفته است، خاطرنشان کرد: در زمینه کشتارگاه‌ها، بسته‌بندی‌ها به بخش خصوصی واگذارشده است و سیاست دامپزشکی رفتن به‌سوی کشتار صنعتی است اما بازم شاهد آن هستیم که شهرستان‌ها به کشتارگاه سنتی روی می‌آورند.

بابیان اینکه کنترل‌های دامپزشکی ایران با اروپا فاصله دارد، افزود: خوشبختانه با کنترل‌های صورت گرفته و سختگیری‌ها در مبادی ورودی و خروجی استان و زمان وارد شدن صید و کشتارها به بازار شاهد شیوع بیماری خاصی در سطح استان نبوده‌ایم.

وی با اشاره به فروش‌های غیربهداشتی و در سطح استان هرمزگان بیان کرد: دامپزشکی متولی برخورد و جمع‌آوری فروش‌های غیرقانونی نیست و پیگیری می‌کنیم تا متولیان این موضوع را پیگیری کنند.

مدیرکل دامپزشکی هرمزگان بابیان اینکه حاجی‌آباد و میناب به‌تازگی مجهز به سردخانه شده‌اند و ضرورت دارد تمامی شهرستان‌ها باید به سردخانه مجهز شوند، خاطرنشان کرد: هر محموله گوشتی بدون گواهی حمل دامپزشکی باشد قاچاق است که متأسفانه تمامی قاچاق واردشده به کشور کشف و ضبط نمی‌شود؛ دامپزشکی به‌تنهایی نمی‌تواند با محموله‌های قاچاق در بازار برخورد کند.

وی با اشاره به اینکه در بستک داری مرغ سبز هستیم، تصریح کرد: تمام مرغداری‌ها دارای مسئول فنی هستند و در بخش کشتار و بسته‌بندی از بخش خصوصی استفاده کردیم زیرا خودمان به‌تنهایی توان انجام آن را نداریم.

جانباز اضافه کرد: مرغ سبز با مرغ اورگانیک تفاوت دارد. تفاوت مرغ، سبز و اورگانیک فقط برای اختلاف قیمت است و از یک ارزش غذایی یکسان برخوردارند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه مراکز حمایت از حیوانات از دامپزشکی مجوز ندارند و مجوز آن‌ها از استانداری گرفته‌شده است، عنوان کرد: آنفولانزای فوق حاد کشور را درگیر کرد ولی خوشبختانه استان هرمزگان به دلیل پایش و مراقبت‌هایی که انجام شد دچار این بیماری نشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: