• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-10414-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبر داد:

سوانح، علت مرگ ۲۷ درصد از کودکان زیر پنج سال هرمزگانی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: سوانح و حوادث، علت مرگ ۲۷ درصد از کودکان زیر پنج سال در هرمزگان است .

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، غلامعلی جاودان در همایش یادمان قربانیان حوادث ترافیکی و پیشگیری از سوانح کودکان با بیان اینکه در حال حاضر جمعیت زیر پنج سال هرمزگان بیش از ۲۰۰ هزار نفر است، اظهار کرد: شایع‌ترین حوادث ترافیکی کودکان، تصادف کودکان پیاده با وسایل نقلیه است .

وی با اشاره به اینکه غرق‌شدگی در تشت آب و سطل و مسمومیت ناشی از مصرف متادون نیز از شایع‌ترین علت‌های مرگ‌ومیر کودکان است، اضافه کرد: میزان مرگ‌ومیر در کودکان زیر پنج سال استان، حدود ۶ نفر به ازای هر هزار کودک است .

همچنین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی هرمزگان نیز در این همایش تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۲۰ کودک زیر ده سال در حوادث ترافیکی و جاده‌ای هرمزگان جان باختند که بیشتر این کودکان سرنشینان موتورسیکلت یا عابران پیاده بوده‌اند .

سرهنگ محمدباقر سلیمی افزود: ایمن‌سازی اطراف مدارس، رعایت سرعت مطمئنه، بستن کمربند ایمنی، استفاده از صندلی ویژه کودک و رعایت ممنوعیت نشستن کودکان زیر ۱۲ سال در صندلی جلو خودرو، نقش مهمی در کاهش حوادث ترافیکی برای کودکان دارد .

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان نیز در ادامه این همایش عنوان کرد: در 6 ماه اول سال 96 بیش از هزار و ۹۰۰ کودک به اورژانس منتقل شده‌اند، که نزدیک به ۵۰۰ نفر از آن‌ها زیر پنج سال بوده‌اند .

امیرحسین اسدی خاطرنشان کرد: اکنون در ۱۹ درصد از تخت‌های آی‌سی‌یو بیمارستان‌های استان کودکان بستری هستند .

به گزارش ایسنا، آموزش عملی احیای کودکان دچار خفگی و همدردی نمادین با دو نفر از آسیب دیدگان حوادث ترافیکی از دیگر برنامه‌های این همایش که هم‌زمان با هفته نیروی انتظامی و هفته ملی کودک با همکاری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و پلیس راهنمایی و رانندگی استان برگزار شد، بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: