• شنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-1886-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

لزوم اضافه کردن رشته‌های کشاورزی و آبزیان در دانشکده فنی و حرفه‌ای میناب

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، گفت: از مهرماه 97 در میناب دانشجوی فنی و حرفه‌ای خواهران خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، ناصر شمس در نشست خبری که در آموزشکده فنی و حرفه‌ای آیت‌الله خامنه‌ای میناب تشکیل شد، افزود: کشور به جهت آموزش دانشگاهی روند خوبی را در حوزه آموزش طی نکرده و جایگاه دانشگاه فنی و حرفه‌ای در کشور تضعیف‌شده است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، تصریح کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر مقام معظم رهبری نگاه ویژه‌ای به دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای داشتند و این نشان از درک صحیح ایشان نسبت به مهم بودن این دانشگاه است.

وی به تأکیدات ریاست محترم جمهور نسبت به دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیز اشاره کرد و گفت: دکتر روحانی در این 2 سال گذشته تأکیدات اساسی را داشتند که ما باید فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای را با صنعت پیوند بزنیم.

شمس با گلایه از در نظر نگرفتن موقعیت مناطق و تخصیص رشته‌ها در این دانشگاه، اضافه کرد: در کشور بالغ‌بر 173 مرکز داریم و متأسفانه بدون در نظر گرفتن شرایط محلی و منطقه‌ای رشته ایجادشده است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور بابیان اینکه نگاه ما به این مناطق به‌گونه‌ای است که رشته‌ها را با توجه به ظرفیت‌های هر منطقه گسترش دهیم، اظهار کرد: در شهری مثل میناب که ظرفیت بسیار بالایی در حوزه کارآفرینی و منابع طبیعی دارد به‌تناسب این‌ها گسترش پیدا نکرده و نگاه ما برای این شهر به‌اضافه کردن رشته‌های کشاورزی، آبزیان و گردشگری است.

این مقام مسئول به نبود دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای دختران در سطح کشور اشاره کرد و گفت: روا نیست در شهری که دانشگاه فنی و حرفه‌ای پسران وجود دارد دیگر دانشگاه دختران نداشته باشیم و بالعکس و داریم اصلاح این روند را دنبال می‌کنیم.

وی افزود: ما نمی‌توانیم در تهران بنشینیم  و برای شهری مثل میناب رشته تعیین کنیم و باید به کمک مسئولان مربوطه در همین شهر برای این دانشکده رشته تعیین کنیم.

شمس گفت: از مهرماه 97 در میناب دانشجوی فنی و حرفه‌ای خواهران خواهیم داشت.

وی به آماده نبودن ساختمان آموزشکده خواهران در میناب اشاره کرد و افزود: اگر تا مهر آینده این ساختمان به بهره‌برداری رسید که از همان استفاده می‌کنیم وگرنه ساختمانی را به‌صورت موقت در نظرخواهیم گرفت.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور به تخصیص رشته‌های جدید و متناسب منطقه در دانشکده فنی و حرفه آیت‌الله خامنه‌ای میناب اشاره کرد و گفت: این دانشکده 721 دانشجو دارد و دارای 9 رشته کاردانی و کارشناسی است.

وی تعداد کارگاه‌های آموزشی در سطح کشور را هزار و 200 کارگاه عنوان کرد و گفت: در سطح کشور در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای بالغ‌بر 220هزار دانشجو مشغول به فراگیری حرفه هستند.

به گزارش ایسنا، با حضور رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی زمین چمن و سالن بدنسازی آموزشکده فنی و حرفه‌ای آیت‌الله خامنه‌ای میناب افتتاح شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: