• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-185-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار هرمزگان:

در این برهه باید به مدد ورزش هرمزگان بیاییم/هر بنگاه اقتصادی در استان همراهی نکرد با ابزار برخورد مواجه خواهد شد

استاندار هرمزگان با تأکید بر اینکه بنگاه‌های اقتصادی استان نیز باید در کمک به توسعه ورزش سهیم باشند، اضافه کرد: هر بنگاه اقتصادی در استان هرمزگان در این موضوع همراهی نکرد با ابزار و مکانیزم برخورد مواجه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، فریدون همتی در هشتمين نشست شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان هرمزگان با تأکید بر اينكه دستگاه‌هاي اجرايي استان بايد تلاش كنند از رديف‌هاي اعتبارات و بودجه‌هاي ملي دريافتي‌هاي قابل‌توجهی داشته باشند، اظهار کرد: دستگاه‌هايي كه نتوانند اين اعتبارات ملي را جذب و از آن استفاده كنند نشان‌دهنده ضعف آن‌ها خواهد بود.

وي ادامه داد: مديران دستگاه‌هايي اجرايي هرمزگان مكلف هستند اين مقوله را موردتوجه جدي قرار داده و سهم خوبي از رديف‌هاي ملي را براي استان جذب كنند.

استاندار هرمزگان افزود: در آستانه بودجه‌نویسی سال 97 قرار داريم و بر اين اساس دستگاه‌ها و سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان بايد بيشتر فعال‌شده و نيازها و مشكلات استان را به مركز منتقل كنند تا رقم قابل‌توجهی از اعتبارات در بودجه سال آينده به هرمزگان اختصاص يابد.

همتي با تأکید بر اينكه بايد شرايطي فراهم كنيم كه بخش خصوصي، خيرين و سرمايه‌گذاران در عرصه‌هاي مختلف از جمله ساخت مدارس و بيمارستان ورود جدي‌تري پيدا كنند، بيان کرد: مديران و همچنين فرمانداران در شهرستان‌ها راه را براي سرمايه‌گذاران هموار كنند چون مشاركت بخش خصوصي در فعاليت‌ها به سود مردم و دولت خواهد بود.

وي با اشاره به اختصاص يك درصد از اعتبارات تملك دارايي‌ دستگاه‌هاي اجرايي به ورزش، خاطرنشان كرد: ورزش قهرماني و همگاني نيازمند حمايت است و اين امر در قانون آمده و بر اين اساس يك درصد اعتبارات تملك دارايي‌ دستگاه‌هاي اجرايي هرمزگان به ورزش اختصاص خواهد يافت كه بخشي از آن براي ورزش قهرماني، بخشي براي ورزش مدارس و بخش ديگري براي ورزش كاركنان ادارات هزينه خواهد شد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه اختصاص اين اعتبارات به پشتيباني از ورزش استان كمك خواهد كرد، تصریح کرد: بخش ورزش استان چه همگانی چه قهرمانی نیاز به کمک دارد و اگر بخواهیم به ورزش استان هرمزگان کمک شود یکی از محل‌ها تخصیص یک درصد سهم دستگاه‌های اجرایی است.

همتی با اشاره به اینکه مشکلات دستگاه‌های اجرایی استان را درک می‌کنم اما باید در این برهه به مدد ورزش استان بیاییم، اظهار کرد: ازاین‌پس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مکلف است که این یک درصد سهم دستگاه‌های اجرایی را به‌تناسب تخصیص اختصاص‌یافته کنار بگذارد.

عالی‌ترین مقام دولت در استان هرمزگان ادامه داد: این یک درصد در قالب 40 درصد برای ورزش کارکنان، 30 درصد توسعه فضای آموزشی مدارس و 30 درصد توسعه اماکن ورزشی اختصاص یابد.

همتی با تأکید بر اینکه هر بنگاه اقتصادی در استان هرمزگان در این موضوع همراهی نکرد با ابزار و مکانیزم برخورد مواجه خواهد شد، اضافه کرد: بنگاه‌های اقتصادی استان نیز باید در این موضوع سهیم باشند و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مسئول پیگیری آن خواهد بود.

همتي با اشاره به بررسي وضعيت درآمدها و هزينه‌هاي خانوارهاي شهري و روستايي هرمزگان در اين نشست، تصريح كرد: نسبت درآمدها به هزينه‌هاي خانوار از سال 93 به اين سمت رشد قابل‌توجهی داشته اما كافي نيست و بايد شرايطي فراهم كنيم كه خانواده‌ها از شغل مناسب و درآمد بيشتر برخوردار باشند.

به گزارش ایسنا، طبق برآورد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان سهم یک درصد دستگاه‌های اجرایی در ماده 53 بالغ‌بر 15 میلیارد تومان در صورت تخصیص کامل است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: