• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-1514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان:

به دنبال جمع آوری میوه های قاچاق از سطح میوه فروشی‌ها هستیم

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: یکی از برنامه های سازمان جهاد کشاورزی در خصوص میوه های قاچاق جمع آوری آن‌ها از سطح میوه فروشی ها است که این طرح با همکاری تعزیرات حکومتی استان اجرایی خواهد شد.
به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، عزیز سیدی در این خصوص افزود: آشنایی با قوانین مبارزه با قاچاق محصولات کشاورزی، نحوه تشکیل پرونده های قاچاق، هماهنگی برای پایش و نظارت بیشتر در مورد ورود غیر قانونی محصولات کشاورزی و پاسخ به پرسش کارشناسان در مورد قاچاق محصولات کشاورزی؛ از مهمترین اهداف این دوره آموزشی بود.
وی عنوان کرد: ورود محصولات قاچاق کشاورزی علاوه بر ورود آفات و بیماری های گیاهی، با رقابت نابرابر با تولید داخلی، موجب تغییر ذائقه و الگوی مصرف شهروندان می شود.
سیدی اضافه کرد: پدیده قاچاق محصولات کشاورزی اثرات اجتماعی، اقتصادی و امنیتی در جامعه در پی خواهد داشت.
وی گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان آبان ماه در استان بیش از 125هزار و 727 کیلوگرم محصولات زراعی و باغی و 548 راس دام قاچاق در استان کشف شد.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان افزود: همچنین در حوزه شیلات و منابع طبیعی نیز انواع ادوات و محصولات قاچاق از جمله میگو، طناب، لنگر، زغال چوب و گیاهان دارویی کشف و ضبط شد.
سیدی عنوان کرد: یکی از برنامه های سازمان جهاد کشاورزی در خصوص میوه های قاچاق جمع آوری آن‌ها از سطح میوه فروشی ها است که این طرح با همکاری تعزیرات حکومتی استان اجرایی خواهد شد. یکی از مهمترین سیاست های سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، مقابله با پدیده قاچاق محصولات کشاورزی است.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: در راستای آشنایی کارشناسان و مدیران با قوانین کشف محصولات قاچاق کشاورزی، یک دوره آموزشی با حضور 40 نفر از مدیران و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: