• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-1085-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار هرمزگان:

ارتقای کیفیت و تولید محصولات جدید در گرو پژوهش‌های علمی است+فیلم

استاندار هرمزگان گفت: سطح دانشگاه‌ها و صنعت، تحول در پیشرفت، سرعت در توسعه، پاسخ به نیازهای جدید، ارتقای کیفیت همه محصولات و تولید محصولات جدید همه در گرو پژوهش‌های علمی است.

فریدون همتی در حاشیه بازدید از نمایشگاه پژوهش و فناوری استان هرمزگان، در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، ضمن تبریک هفته پژوهش، اظهار کرد: پیشرفت کشور در گرو پژوهش‌های جدید است و با توجه به بازدیدی که امروز داشتم شاهد حضور فعال پژوهشگران و محققان بودم؛ این نهضت از سنین پایین و در مدارس ما شکل‌گرفته است.

وی اضافه کرد: سطح دانشگاه‌ها و صنعت، تحول در پیشرفت، سرعت در توسعه، پاسخ به نیازهای جدید، ارتقای کیفیت همه محصولات و تولید محصولات جدید همه در گرو پژوهش‌های علمی است.

استاندار هرمزگان با اذعان به اینکه خوشبختانه در کشور نهضتی شکل‌گرفته و افق روشنی را برای مردم ایران و جامعه بشری ترسیم می‌کند، افزود: امروز شاهد جنب‌وجوش خوبی در این نمایشگاه و حضور افراد مختلفی که کار پژوهشی کرده و ایده‌هایشان را به تولید نمونه و برخی حتی به تولید و عرضه در بازار رسانده‌اند، بودم که مایه خوشحالی و امیدواری است.

همتی با اشاره به اینکه از همه دانشگاه‌ها، آموزش‌وپرورش، بخش صنعت و معدن و همه واحدهایی که کار  فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقی می‌کنند انتظار می‌رود سرمایه‌گذاری در این بخش را هزینه نبینند، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در این بخش ارزش بنیادین دارد و آینده کشور در گرو این پژوهش‌هاست بنابراین باید تبدیل به یک ارزش بزرگ در جامعه و نهاد خانواده شود و خانواده‌ها باید بچه‌هایی را که ایده‌های پژوهش محور و جنب‌وجوش علمی دارند شناسایی و حمایت کنند.

وی بابیان اینکه حتماً مراکز رشدمان در استان را در سطح دانشگاه‌ها، آموزش‌وپرورش و صنعت تقویت می‌کنیم تا بتوانیم این ظرفیت و استعداد خدادادی که در افراد وجود دارد شناسایی و بالقوه کنیم، خاطرنشان کرد:  فضای تحقیق و پژوهش و تولید باید در همه مراکز به‌عنوان یک اولویت دربیاید و پیگیری کنیم هرسال هفته پژوهش، پژوهش‌ها و دستاوردهای جدید در معرض نمایش و معرفی گذاشته شود.


***

برای دیدن گزارش ویدئویی ایسنا کلیک کنید


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: