• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-3185-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

مسجد جامع بندرعباس افتخاری برای تمام هرمزگانی‌هاست/مسجد جامع با حمایت مردم تکمیل خواهد شد

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: مسجد جامع بندرعباس افتخاری برای تمام هرمزگانی‌هاست و روزی شاهد خواهید بود که از دور دست برای بازدید از این مکان فرهنگی، مذهبی به بندرعباس سفر می‌کنند.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، در خصوص بهره برداری از فاز نسخت مسجد جامع بندرعباس، افزود: از روزی که اسلام وارد ایران شده مسجدی به این عظمت در کشور ساخته نشده است.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به اهداف عالیه احداث مسجد جامع بندرعباس، مسجد را کانون فعالیت فرهنگی و دینی دانست و عنوان کرد: این مکان به عنوان محلی برای فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی استان درسطوح مختلف در نظر گرفته شده است.

آیت‌الله‌نعیم‌آبادی با اشاره به ظرفیت عظیم مسجد جامع بندرعباس تصریح کرد: فضای ایجاد شده گنجایش و ظرفیت اخذ هر تصمیمی به ویژه انجام فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی در سطح ملی و بین‌المللی را دارا است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان احداث مسجد جامع به عنوان نماد شهر بندرعباس را طرح عظیم فرهنگی مذهبی معرفی کرد و افزود: مسجد جامع بندرعباس افتخاری برای تمام هرمزگانی‌هاست و روزی شاهد خواهید بود که از دور دست برای بازدید از این مکان فرهنگی، مذهبی به بندرعباس سفر می‌کنند.

وی اضافه کرد: با تکمیل تمامی فازهای مسجد جامع، این مسجد افتخاری برای کشور خواهد بود.

آیت الله نعیم آبادی با بیان اینکه مسجد جامع بندرعباس بزرگ‌ترین مسجدی است که از زمان ورود اسلام به ایران تاکنون ساخته‌شده است، تصریح کرد: این موضوع باعث افتخار کشور و مردم است و به‌طور حتم مسجد جامع بندرعباس با حمایت همه مردم تکمیل خواهد شد.

نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان در پایان از مسجد جامع بندرعباس به عنوان آبروی کشور و استان هرمزگان ياد كرد و گفت: تكميل و بهره برداري کامل از اين مكان مذهبی-فرهنگی نيازمند همكاري دولت و مسئولان است، که امیدوارم با حمایت مردم این موضوع عملی شود.

به گزارش ایسنا، عملیات اجرایی مسجد جامع بندرعباس از دی‌ماه 1392 آغازشده و در حال حاضر، شبستان شرقی و مشاعات آن به متراژ 3300 مترمربع تکمیل و سیستم‌های صوتی، تصویری و سرمایشی نصب و مسجد طبقه دوم مسجد نیز با زیربنای 3300 مترمربع به بهره‌برداری رسید.

طبقه دوم مسجد نیز با زیربنای 3300 مترمربع آماده‌سازی و سیستم سرمایشی نیز نصب‌شده که در صورت نیاز تعدادی از نمازگزاران به این طبقه منتقل خواهد شد. همچنین سقف رواق‌های شبستان‌های شرقی به متراژ کل 5000 مترمربع، کف رواق‌ها و محوطه‌سازی به مساحت کل 5700 مترمربع و عملیات اجرای واحدهای انتظامات، مهد آدینه، اورژانس، وضوخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی به متراژ 600 مترمربع و نما تا ارتفاع 120 سانتی متر مربع تکمیل شده است.

بدین ترتیب در فاز نخست فضای لازم برای 13000 نفر نمازگزار در دو شبستان، رواق‌ها و مشاعات آن شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: