• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-5714-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی وزارت آموزش‌وپرورش:

درصد قابل‌توجهی از دیه دانش‌آموزان فوت‌شده هرمزگانی پرداخت شد/عقب‌ماندگی تحصیلی دانش‌آموزان جبران می‌شود

قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی وزارت آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه درصد قابل‌توجهی از دیه دانش‌آموزان فوت‌شده در حادثه واژگونی اتوبوس پرداخت شد و مابقی آن‌ها در حال پیگیری است، گفت: تمامی دانش‌آموزان هرمزگانی آسیب‌دیده در حادثه واژگونی اتوبوس، از بیمارستان مرخص شده و مشغول به درس خواندن هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس ، محمود علیگو با بیان اینکه سعی می‌شود عقب‌ماندگی تحصیلی این دانش‌آموزان جبران شود، افزود: در حادثه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی که در حال رفتن به اردو بودند، ۲ دانش‌آموز از ناحیه دست‌وپا دچار قطع عضو، یک دانش‌آموز مشکوک به ضایعه نخاعی و ۲ دانش‌آموز از ناحیه صورت به‌شدت آسیب دیدند که به‌منظور درمان به بیمارستان شیراز اعزام و تحت اعمال جراحی قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه احتمال ضایعه نخاعی در دانش‌آموز هرمزگانی رد شد و با اعمال صورت گرفته، در صحت کامل با پا‌های خود راه می‌رود. این در حالی است که به‌منظور رفع کامل آسیب، جلسات فیزیوتراپی همچنان ادامه دارد.

قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی وزارت آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: همه دانش‌آموزان دختر آسیب‌دیده از بیمارستان مرخص شده‌اند و تحت نظر معلمان خصوصی به تحصیل در خانه مشغول هستند.

علیگو با اشاره به اینکه دو دانش‌آموز قطع عضو و یک دانش‌آموز مستعد، به‌منظور کمک به حالات روحیشان در خبرگزاری پانا مشغول به کار شده‌اند، عنوان کرد: درصد قابل‌توجهی از دیه دانش‌آموزان فوت‌شده در حادثه واژگونی اتوبوس پرداخت شد و مابقی آن‌ها در حال پیگیری است.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین پرداخت دیه تمامی دانش‌آموزان و یک مربی آموزش‌وپرورش مجروح در این حادثه در دستور کار دادستانی استان هرمزگان قرارگرفته و توسط بیمه البرز پرداخت خواهد شد.

وی درباره تغییرات اعمال‌شده در آیین‌نامه اردوی دانش‌آموزی اضافه کرد: بخش‌های ویژه آیین‌نامه جدید نظیر ممنوعیت حرکت اتوبوس اردو‌ها از ساعت ۲۳ الی ۵ صبح در حال اجرا است و بخش‌های دیگر آن باید از جانب وزیر آموزش‌وپرورش ابلاغ و در دستور کار مدارس قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: