• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-4485-5
  • خبرنگار : 40
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:

مناظرات دانشجویی یکی از کارکردهای دانشگاه و دانشجو است/بازهم از برگزاری مسابقات مناظرات دانشجویی حمایت می‌کنیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به اینکه در بحث مسابقات مناظرات دانشجویی در مرحله استانی و منطقه‌ای که توسط جهاد دانشگاهی هرمزگان برگزار شد با حمایت بنده به نمایندگی از استانداری هرمزگان به‌طور کامل انجام شد، اضافه کرد: درصورتی‌که بار دیگر استان هرمزگان میزبان مناظرات دانشجویی باشد به‌طور حتم از آن حمایت قطعی خواهیم کرد زیرا مناظرات دانشجویی یکی از کارکردهای دانشگاه و دانشجو است.

به گزارش ایسنا،منطقه خلیج‌فارس، بهروز اکرمی در نشست نمایندگان تشکل‌های سیاسی و صنفی دانشجویان استان هرمزگان، افزود: هدف از برگزاری این نشست درک برخی موضوعات محوری و اساسی است.

وی با بیان اینکه در درجه نخست باید دانست منظور از دانشجو و مختصات آن چیست، تصریح کرد: باید بررسی کنیم وضعیت حال حاضر دانشگاه‌های کشور و علی‌الخصوص استان هرمزگان چگونه است، چه تصویری از دانشگاه‌های استان هرمزگان در ذهن ما و سایرین نقش بسته است، وضعیت امروز جامعه در سطح ملی و استانی چگونه است،تشکل‌های دانشجویی در ذهن دانشجویان و به‌طورکلی در جامعه چه جایگاهی دارند و در نهایت برای بهبود آنچه باید کرد.

اکرمی با اشاره به اینکه در بحث مسابقات مناظرات دانشجویی در مرحله استانی و منطقه‌ای حمایت از سوی بنده به نمایندگی از استانداری هرمزگان به‌طور کامل رخ داد و عدم حضور در آئین پایانی آن به‌واسطه تداخل با جلسه دیگری بوده است، اضافه کرد: درصورتی‌که بار دیگر استان هرمزگان میزبان مناظرات دانشجویی باشد به‌طور حتم از آن حمایت قطعی خواهیم کرد زیرا مناظرات دانشجویی یکی از کارکردهای دانشگاه و دانشجو است.

معاون استاندار هرمزگان با بیان اینکه سند راهبردی توسعه در هرمزگان این است که برنامه ششم را که یک برنامه قانونی در کشور است، برش استانی‌اش را استخراج کنیم، اظهار کرد: استانداری کار اجرایی ندارد و وظیفه استانداری به‌عنوان نمایندگی حاکمیت و دولت، نظارت بر تمامی دستگاه‌های اجرایی است اما راهکار و خروجی این نظارت نیاز به برگزاری جلسه دارد.

وی در خصوص حمایت از تشکلات دانشجویی خاطرنشان کرد: متأسفانه امروزه جامعه ما به سمت سستی و راحتی سوق یافته است و دانشجویان تحمل سختی را ندارند چه‌بسا دانشجویان فعال در کانون‌ها با پذیرفتن شرایط سخت و بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی  وارد این کارشده‌اند و انتظار می‌رود به‌عنوان مطالبه گر و یک تشکل فعال جریان حرکت را شتاب دهند.

اکرمی ادامه داد: سال گذشته و امسال این نشست به دعوت استانداری صورت گرفت و  انتظار می‌رود سال آینده این نشست از سوی دانشجویان نیز برگزار و مسئولان را دعوت کنند.

وی با انتقاد از اینکه کانون‌های دانشجویی از تمامی ظرفیت‌های تشکل‌های دانشجویی استفاده نمی‌کنند، اضافه کرد:  ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان از مباحث مهم مطرح‌شده در جلسه بود و باید گفت که دیگر استخدام شدن در نهادهای دولتی به پایان رسیده است و باید به فکر کارآفرینی بود.

معاون استاندار هرمزگان با تأکید بر اینکه در مرحله اول باید سرمایه گزاری ایجاد شود و نتیجه‌ی این سرمایه گزاری به رشد اقتصادی و در نهایت منجر به ایجاد شغل خواهد شد، عنوان کرد: اگر رشد اقتصادی‌مان به 12درصد برسد حداقل دو میلیون شغل ایجاد خواهد شد که این کار علمی است پس ایجاد شغل از مسیر دولت نمی‌گذرد بلکه دولت باید بسترسازی کند.

وی در پایان گفت: آماده هستیم دانشگاه و صنعت را باهم پیوند دهیم و از ظرفیت‌های موجودمان استفاده کنیم و تمامی این مسائل به اراده علمی و عملی نیاز دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:

نظرات ارسال شده
شاهین رافتی
1396/9/13  18:52:40
واقعا باید به دوستان خسته نباشید گفت چراکه حجم فعالیت هایشان انقدر سنگین شده که حتی روز پنجشنبه هم جلسه داشتند و فرصت حضور در ایین اختتامیه را نداشته اند.بماند که باید از معاون سیاسی اجتماعی استانداری پرسید چه کاری مهم تر از این؟