• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-6314-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان هرمزگان:

با هدف حمایت روانی در مناطق زلزله‌زده شهرستان سر پل ذهاب خدمت می‌کنیم

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان هرمزگان گفت: تیم حمایت های روانی،اجتماعی وفرهنگی معاونت امورجوانان جمعیت هلال احمراستان هرمزگان بعنوان اولین تیم این استان به مناطق زلزله زده غرب کشوراعزام شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، علی اعمی برنطین در جمع خبرنگاران بیان کرد: تیم حمایت های روانی،اجتماعی وفرهنگی “سحر” به منظور کمک به بازتوانی روحی زلزله‌زدگان به منطقه سرپل ذهاب کرمانشاه اعزام شد.

اعمی تصریح کرد: به منظور پیشگیری از پیشرفت و تشدید عوارض روانی ناشی از زلزله و تقویت مهارت‌های اجتماعی بازماندگان و افزایش توان انطباق و آماده سازی جامعه محلی، این تیم به سرپرستی معاون امورجوانان جمعیت هلال احمرهرمزگان به استان کرمانشاه اعزام شده است.

وی افزود: این تیم متشکل از ۱۵ نفر از اعضای جوان متخصص در زمینه مشاوره و روانشناسی است که با هدف حمایت روانی و طبق برنامه ریزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در مناطق زلزله‌زده شهرستان سر پل ذهاب ارائه ی خدمت کردند.

اعمی برنطین با اشاره به گروه های حاضر در این تیم اظهار کرد: این تیم شامل گروه های اجتماعی، ورزشی، حمایت روانی، بهداشتی و هنری خواهند بود که با اهدای هدایا به کودکان، برگزاری مراسم متناسب با عقاید دینی منطقه، بررسی وضعیت بهداشتی آسیب دیدگان، ایمن سازی مناطق، برگزاری بازی ها و اجرای نمایش ها جهت تسکین آلام کودکان و نوجوانان در مناطق آسیب دیده ارائه خدمت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان هرمزگان خاطرنشان کرد: نخستین تیم اعزامی استان هرمزگان با مشارکت و همکاری مدیریت بحران استانداری هرمزگان و جمعیت هلال احمر در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب به انجام فعالیت پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: